www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 12/23/2021 - 13:55

Mezi technologiemi pro zpracování plechů existují metody, s jejichž pomocí můžete vytvářet často až neuvěřitelné výrobky. Tyto moderní stroje zastanou celou řadu činností. Kvalitně vybavená výroba se neobejde například bez tabulových nůžek. Jak fungují, co všechno nabídnou za funkce, jak vybrat ten správný model a jaké další technologie na zpracování plechu můžete potřebovat? To všechno se dozvíte v tomto článku.

Tabulové nůžky pro snadné stříhání různých materiálů

Kvalitní tabulové nůžky představují silné a výkonné stroje, s jejichž pomocí můžete stříhat různé materiály. Typicky jde o plechy z oceli. Podle toho, o jaký konkrétní model stroje se jedná, dokáže si poradit s tenčím, ale i poměrně silným plechem. Výhodou této metody jsou především čisté okraje a přesné řezy podle předem nastavených rozměrů. Nejčastější variantou jsou pravoúhlé střihy, které umožňují další práci s plechem.

Výběr správného modelu

Jednotlivé modely tabulových nůžek se liší v několika parametrech. V první řadě jde o maximální rozměry plechu, jaký můžete dovnitř na stříhání umístit. Dále je důležité všímat si, s jakou maximální tloušťkou plechu si tabulové nůžky dokážou poradit. Rozdílná je i samotné délka střihu či dorazu. Při studování parametrů vybraného modelu si zkontrolujte, že nabízí servohydraulický pohon a efektivně uložené hydraulické válce.

Pořiďte si další moderní přístroje pro zpracování plechů

Společnost CANMET nabízí kromě tabulových nůžek ještě další moderní technologie na zpracování plechu. Do své výroby si tak můžete pořídit například ohraňovací lisy, ohýbací centra, tvářecí stroje, skladové systémy, vysekávací nástroje, armovací lisy a mnoho dalšího. V každé kategorii je výběr z několika různých modelů pro získání takových parametrů, jaké co nejvíce využijete.

reklama: