www.katedrala.cz


         
Vložil/a MaitriPrema, Ne, 12/15/2019 - 21:33

Diabetes lze považovat za jednu z civilizačních nemocí 21. století. Je široce rozšířený a počet pacientů stále stoupá. V ČR žije téměř milion diabetiků a pravděpodobně i dost těch, kteří o nemoci vůbec neví. Ona totiž nemá žádné vážné příznaky, nebolí. Její riziko ovšem spočívá hlavně v přidružených onemocněních, která ohrožují srdce a ledviny.

Hladinu cukru v krvi je možné regulovat vhodnou stravou a také pohybem. Napomůžou i nejrůznější doplňky stravy v čele s moruší.

Dbejte na pestrou stravu

Strava by měla obsahovat minerály, vitamíny, ale i vlákninu a kvalitní bílkoviny. Udržení stabilní hladiny cukru v krvi pomáhají celozrnné těstoviny, ovoce, zelenina, ořechy, ovesné vločky, tmavé pečivo, libové maso, tvarohy, vejce, sýry, tofu, tempeh a mnoho dalších hodnotných potravin, která vás navíc i zasytí. Výborný účinek má třeba i prostá skořice či jablečný ocet.

Naopak se zkuste vyhýbat hranolkům, těstovinám s kečupem, pečeným bramborám, bílému pečivu, slazeným nápojům, rozvařené rýži, popcornu či cornflakes.

Nezapomeňte se hýbat

Správná strava a dostatek pohybu je jednoznačný recept na krásu a zdraví. Nemusíte podávat vrcholové výkony v posilovně, stačí si třikrát týdně zajít na delší procházku. Chůze je pro tělo ten nejpřirozenější pohyb. Nebo si prostě najděte nějakou aktivitu, jež vás bude bavit – jógu, florbal, spinning, je toho spousta.

Vezměte si na pomoc přírodu

Udržet správnou hladinu cukru v krvi pomohou i přírodní produkty. Výbornou volbou je moruše, respektive extrakt z listů tohoto stromu. V kombinaci s pískavicí řeckým senem a révou vinnou ho najdete v přípravku Moruše Plus. Jde o přírodní doplněk stravy české výroby, který pořídíte v e-shopu Gigalekarna.cz. Přispívá nejen k udržení normální hladiny cukru v krvi, ale také má relaxační účinky, udržuje metabolismus tuků, správnou činnost srdce. Jedno balení 90 kapslí vám vystačí na měsíc, v e-shopu Gigalekarna ho pořídíte za 145 korun.

BIOSIL

reklama: