www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 07/30/2019 - 14:19

Nejen v průmyslové výrobě, ale i v domácích podmínkách patří multimetr mezi jednoduché a přitom velmi užitečné pomocníky.

Změří a definuje

Multimetr měří elektrické veličiny a ze získaných hodnot je umí jasně definovat. Toho využíváme pro kontrolu funkčnosti daného zařízení a případnému odhalení problému. Už z názvu vyplývá, že se jedná o multifunkční měřič, který má více funkcí najednou. Ampérmetr, voltmetr a ohmetr patří mezi ty základní. Nejpoužívanější a také nejvíce oblíbený mezi domácími kutily a hobby elektroniky je digitální multimetr. Ten umí, podle zvoleného typu, kromě měření základních hodnot, nabídnout i další funkce:

- zobrazit hodnotu kmitočtu, kapacity a útlumu

- změřit zesílení

- ukázat odpor a teplotu
- v případě potřeby automaticky otestovat funkčnost diod a průchodnost obvodů

Většina těchto praktických pomocníků se vejde do ruky a jejich používání je tak snadné a pohodlné. V domácích podmínkách nám často pomáhají určit, zda nějaký spotřebič nebo elektronické zařízení je funkční, musíme řešit opravu nebo už dosloužilo. Díky multimetru snadno zjistíme, zda do porouchané žehličky jde proud a můžeme tak problém vyřešit třeba jen výměnou přívodního kabelu nebo je rozsah poškození větší a nemá smysl se snažit ji opravit. Samozřejmě ale nabízí mnoho dalších využití a každý elektronik, ať se pro něj jedná o práci nebo koníček, umí s multimetrem zacházet a používat ho k měření toho, co zrovna potřebuje. Kromě přenosných se používají i stolní multimetry, ty jsou však určené spíše pro laboratoře či zkušebny, kde je obsluhuje vyškolený personál a výsledky měření se používají pro speciální aplikace.

S výběrem toho správného, který bude zvládat všechny vaše požadavky vám rádi pomohou odborníci z firmy GHV Trading. Multimetry nám umí usnadnit práci a jsou spolehlivým pomocníkem pro všechny instalace.

 

reklama: