www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 09/24/2018 - 18:54

Každá manuální práce, při které se používají řezné a sečné nástroje, si vyžaduje maximální ostražitost a zručnost pracovníků. Ani sebevětší šikula si při nedodržení bezpečnostních pravidel nemůže být jist, že se mu zranění nebo úraz obloukem vyhnou. Pro jistý výsledek bez zdravotních následků doporučujeme dodržovat několik zásad. Důležitý je vhodný výběr nástroje. Ne na každou činnost se hodí nůž, někdy je potřeba užít skalpelu či jiného řezného nástroje.

Nezapomínejte na nákup konkrétních nástrojů pro danou činnost

K dalším poučkám patří, že praváci i leváci by měli mít jednotlivé nástroje uzpůsobené svému zaměření. Jako u dalších aktivit platí, že více hlav víc ví. Pokud si nejste jisti, k čemu se konkrétní nástroj užívá, zeptejte se, případně se s kolegy domluvte na nejvhodnější alternativě. Při nákupu nožů a vyměnitelných čepelí si zvolte prodejce, jenž vám umožní osobní ozkoušení daných nástrojů. Takovou firmou je TechniTrade. Nabízejí komplexní sortiment pro různá řemeslná či průmyslová odvětví, jako jsou automotive, gumárenství, instalatérství, topenářství, papírenská výroba, zpracování plastů, polygrafie a potravinářství. Své nářadí a zařízení si v nabídce společnosti naleznou i pokrývači, stavaři, strojaři, zpracovatelé textilu nebo pracovníci se sádrokartonem a izolacemi.

Jednotlivci i dílny neusále hledají přesnější a účelnější nástroje

Ve výčtu řezných nástrojů nechybí například začišťovací skalpely, jednobřité i náhradní čepele, nože, škrabky, průmyslové nůžky Solingen, děrovací kleště, tavné řezačky, plotry, kotoučové řezačky na textil ani odlamovací nůž. Kompletní výčet všech nabízených nástrojů - stejně jako vyjmenování průmyslových odvětví, kde se dané nástroje používají - pomůže vhodnému výběru bezpečných nástrojů pro jednotlivce i profesionální provozy. Sortiment doplňuje i nabídka zakázkové výroby podle přání zákazníků.

reklama: