www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 04/05/2022 - 19:15

Asi každý z nás už někdy využil služeb některého z mnoha internetových bazarů. Není divu, protože každým dnem se na těchto online tržištích použitého zboží objeví a zase prodají tisíce a tisíce položek. Ani takový fenomén není jen procházkou růžovým sadem, nýbrž má mnoho temných zákoutí. Jak prodávat či nakupovat bezpečně?

Ne každý prodejce je poctivý

Možná to zní jako samozřejmost, ale divili byste se, kolik lidí si tento fakt stále neuvědomuje. Při brouzdání inzeráty je tudíž potřeba si dávat pozor. Základním krokem k potvrzení spolehlivosti prodejce je dotaz na možnost osobního vyzvednutí zboží. Pokud s tím nebude mít problém, jste na dobré cestě. I když nemáte v plánu pro zboží reálně jet, určitě si prodejce takovým způsobem vyzkoušejte.

Jako další pravidlo platí, že platba za prodej i nákup musí probíhat pouze přes ověřené bankovní spojení. Nenechte se zlákat různými alternativními a méně bezpečnými platebními metodami, které často využívají podvodníci. Dobrým nápadem je také možnost si balík objednat na dobírku. Proč? Protože jej můžete ihned při obdržení otevřít, zkontrolovat a až poté podepsat jeho vyzvednutí (bude-li vše v pořádku).

Dobrý bazar je základ

Pamatujte, že je vždy lepší se spolehnout na velký a ověřený bazar, protože u takových míst je prováděna důslednější kontrola prodávajících a zároveň se mnohem poctivěji řeší jakékoliv problémy. Jedním z velmi populárních bazarů je inzercenaklik.cz. Ten se každým dnem pro mnoho lidí stává bezpečným místem k prodeji i k nákupu téměř jakéhokoliv zboží.

Sháníte-li bezpečné místo s pestrou škálou nabídek, kde snadno prodáte své zboží, rozhodně se podívejte na zmíněné stránky. Skvělou zprávou je inzerce zdarma, díky které vyděláte za svůj prodej plnou částku a nebudete se muset s nikým dělit.

reklama: