www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 06/12/2017 - 21:32

Leží vám v hlavě dobrý nápad, ale bojíte se pustit do samotného podnikání, protože si uvědomujete, kolik je s ním spojených starostí? Zejména v začátcích vás skutečně čeká víc zařizování než samotného byznysu, nicméně lze to vyřešit i jinak. Běhání po úřadech a formality můžete nechat na jiných.

Základním krokem na začátku podnikání je založení s.r.o., případně jiné formy společnosti. Už tohle lze nechat na povolanějších. Aspoň se nebudete muset zdržovat čtením zákonů a zjišťováním, jak všechno funguje a kam vůbec musíte zajít. Odborníci za vás vyřídí živnostenské oprávnění, registraci na finančním úřadu i v obchodním rejstříku. Trvá to asi čtrnáct dní, jste-li ochotní si připlatit, tak klidně jen pět. Expresní variantou je pak koupě tzv. ready-made (již založené) firmy, pod jejímž jménem byste mohli obchodovat a fakturovat ještě dnes.

Fyzické sídlo mít nemusíte

Při zakládání firmy je nutné uvádět její sídlo, takže v tu chvíli byste už měli mít rozmyšleno, kde se budou nacházet vaše kanceláře či výrobna. Hodně podnikatelů v dnešní době používá tzv. virtuální sídlo firmy a možná by vyhovovalo i vám. Pokud žádnou kancelář nepotřebujete, protože pracujete odkudkoliv, kde máte počítač a připojení k internetu (typicky vývojáři, copywriteři, online marketéři apod.), je zbytečné si nějakou platit. Virtuální sídlo bude levnější a nabídne vám vše, co potřebujete – příchozí pošta vám bude přeposlána, a někdy lze dokonce občasně využívat zdejší prostory pro jednání se zákazníky.

Ušetříte minimálně svůj čas

Zprostředkovatelé si samozřejmě za své služby vezmou nějakou odměnu, ale když zvážíte, kolik času by vás stálo pátrání v zákonech po tom, co máte vlastně udělat, zjistíte, že až tak vysoké částky to nejsou. Když si objednáte založení s.r.o. zde od firmy Profi-kancelář, získáte navíc 15% slevu na sídlo společnosti.

 

reklama: