www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 09/27/2018 - 00:35

Nízkosacharidové stravování se v posledních letech stalo opravdovým trendem. Pokud vám nechybí disciplína, rádi ve vaření experimentujete a hlavně chcete opravdu zhubnout, pak byste ho rozhodně měli vyzkoušet. Dejte si však pozor, ať se nedopustíte zbytečných chyb. Které patří mezi ty nejčastější a jak se jich vyvarovat?

Málo tuků

Tím, že zredukujete příjem sacharidů, to rozhodně nekončí. Zásadně navýšit totiž musíte příjem prospěšných tuků a bílkovin. Jinak vám bude chybět energie, budete mít hlad a honit vás budou nejrůznější chutě, které mohou celé vaše úsilí zhatit. Jezte proto dostatečné množství zdravých tuků, například ve formě tučných ryb či ořechů.

Málo proteinů

Jak již bylo řečeno, nízkosacharidová strava by měla být bohatá také na proteiny. Bez nich nemůže vaše tělo správně fungovat, cítíte se unavení, bez energie, vaše imunita je oslabená. Příjem bílkovin by se měl pohybovat zhruba v poměru 1 gram na 1 kilogram tělesné váhy. Pokud do sebe takovou „porci“ nedostanete, pak můžete potřebné živiny tělu dodat pomocí doplňků stravy.

Komplikované vaření

Nemusíte neustále vymýšlet nová jídla a vařit podle složitých receptů, zbytečně si to tak děláte těžší. S největší pravděpodobností vás hledání a vyvařování nových pokrmů brzo otráví a celé vaše odhodlání přijde vniveč. Daleko lepší je mít pár oblíbených jídel a ty točit pořád dokola s drobnými obměnami. Třeba takové konzervované filety tuňáka využijete jako přílohu do salátů nejrůznějších druhů.

Bez plánu

Pečlivě si naplánujte jídlo na celý den. Ať se pak nestane, že vás uprostřed dne přepadne hlad a nablízku nebude nic vhodného, co by zapadalo do vašeho způsobu stravování. Po ruce se vyplatí určitě nosit proteinové tyčinky, které vás zasytí na delší dobu. Doma pak vždy mějte v záloze od každého něco, ať můžete pokaždé vytvořit zdravé a chutné jídlo. Nakupte do zásoby maso, prospěšné tuky, vejce či avokádo. S důkladnou přípravou pak daleko snadněji dosáhnete vytyčených cílů!

reklama: