www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 11/28/2018 - 22:17

Ať už se váš business týká čehokoliv a vaše produkty či služby využívají jen čeští nebo i zahraniční klienti, měli byste mít na paměti, že konkurence je veliká. Vždy a všude. Staňte se jedinečnými, odlište se. Nedovolte jiným, aby vydělávali na vašem firemním know how. Mějte ochrannou známku.

Co je ochranná známka?

Ochranná známka je slovo nebo slovní spojení, značka, logo, design, ale i zvuk či barva, případně jejich spojení. Jde o věc, která je neodmyslitelně spjata s vaší firmou, je pro vás charakteristická. Jejím prostřednictvím se odlišujete od konkurence. Ochranná známka pro vaši společnost pak znamená, že díky ní vstupujete do povědomí klientů. Při pohledu na ochrannou známku patřící výlučně vám bude každému hned jasné, o koho jde. A to chcete. V rámci toho, v jakém oboru podnikání se pohybujete, máte na výběr známku národní, mezinárodní, případně platící pro EU.

Kromě toho, že s ochrannou známkou vystupujete z anonymity firem podobného zaměření, získáváte i další výhody. Předně vlastníte jakýsi „štít“ při soudních sporech. Obchodní právo má v takových případech menší sílu než vlastnictví ochranné známky.

Registrace probíhá na Úřadu průmyslového vlastnictví

Registrace ochranné známky spadá pod záštitu Úřadu průmyslového vlastnictví, kam je třeba podat přihlášku se všemi povinnými náležitostmi. Měli byste mít ponětí o tom, že ochranná známka platí jen pro určité státy, ale i tzv. kategorie. Jde o 45 tříd rozdělených na výrobky a služby, a následně také dle oboru působení firmy. Existuje tak například třída, pod niž spadají chemikálie. Jiná, do které se řadí oblečení a tak podobně. Vy, jako firma, máte jistě možnost přihlásit se do více tříd, pokud se vás týkají. Obvyklé jsou registrace ve dvou až třech třídách.

Abyste se vyhnuli celému martyriu vyřizování zápisu do rejstříku, můžete se směle obrátit na odborníky. Mezinárodní společnost eTuls International, pohybující se mimo jiné v oblasti ochranných známek, je schopna vám zařídit registraci vaší ochranné známky online. Poradí s vhodným výběrem ochranné známky a bude bdít nad celým procesem získání zápisu do rejstříku.

reklama: