www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 10/19/2021 - 11:34

Výborná chuť a zajímavé aroma, to vše dohromady umí španělské olivové oleje, které pocházejí z regionu plného slunce. Španělský jih nejsou jen pláže obsypané turisty, ale i místa, kde pomalu roste zelené potěšení na váš stůl. Říjnová sklizeň pak znamená velkou událost pro celý kraj, kdy se všichni rádi zapojí do práce. Miliony olivovníků v Jaénu ve Španělsku, to je pastva pro oči unavené počítači a další moderní elektronikou. Teď už zbývá jen vymyslet originální menu na víkendovou oslavu narozenin. Zapojíte do ní i středomořské olivové plody?

 

Nespěchejte, vychutnávejte si různé odstíny

Je pravda, že extra panenský olivový olej může mít mnoho různých podob. Tmavé lahvičky plné tekutých oliv ale musí mít pár věcí společných – je to například uvedení acidity (kyselosti), ale také jasná definice místa, odkud pocházejí. Nenechte se obalamutit frází jako je „původ oliv je v zemích EU“, nejlepší jsou produkty, u nichž znáte důležité podrobnosti. Filtrovaný olej s nízkou aciditou, který je navíc ověnčen medailemi ze světových soutěží, to je sázka, která rozhodně nezklame! Nebojte se, olej nemusíte spotřebovat během pár dnů po otevření, vydrží vám i na další víkendy. Plánujte pěkné recepty a potěšte své hosty aneb hurá do kuchyně!

Zajímavým tipem je určitě Manzanilla, která se hodí pro omáčky, jídla z luštěnin a v neposlední řadě také tučné ryby. Pokud máte rádi čočku, určitě jí také využijete. Silnější a výraznější chuť se hodí do každé kuchyně a jistě nepůjde jen o klasické středomořské speciality. S dušeným masem se spáruje přímo na jedničku, můžete si dávat i pár kapek ráno na lžičku, pro zdraví a lepší trávení. Výhodou jsou zde i polyfenoly, které znamenají takové instantní zdraví. Rozhlédněte se dobře kolem sebe, vždyť prémiový olivový olej rozhodně nečeká v supermarketech! Když zavítáte na olivum.cz, budete jistě překvapeni bohatou nabídkou produktů ze Španělska, ale i dalších koutů světa. Kdo miluje Itálii nebo Řecko, přijde si opravdu na své!


reklama: