www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 09/18/2020 - 23:17

Jste ochotní si připlatit za kvalitní oblečení? Pokud jde o trička či kalhoty na běžné nošení do práce a školy, možná to není až tak důležité. Když se ale vydáváte do přírody, například do nehostinného prostředí hor, je potřeba obléknout si skutečně funkční praktické kousky. A ty něco stojí.

Dobré outdoorové oblečení je lehké, zabere málo místa v batohu, přesto zahřeje a nabídne spoustu kapes i dalších vychytávek. V ideálním případě by mělo být ještě vyrobeno s ohledem na životní prostředí, protože kdo jiný by naši planetu měl chránit než milovníci přírody? Přesně na této myšlence je postavena švédská značka Fjällräven.

Kvalitní outdoorové bundy do přírody i do města

Fjällräven sice pochází ze Švédska, ale její popularita sahá daleko za hranice tohoto severského státu. Určitě znáte její ikonické batohy, které si oblíbili zejména dospívající a mladí lidé, firma ovšem vyrábí i oblečení, jež rozhodně stojí za zmínku.

Značka je unikátní tím, jak perfektně kombinuje funkční provedení se stylovým designem. Oblečení vyrábí z udržitelných materiálů, nepůsobí však čistě sportovním dojmem. Například outdoorové bundy Fjällräven si tedy můžete vzít jak na túru, tak do města. Neprofouknou, obstojí v přeháňce a dopřávají volnost pohybu.

Outdoorové oblečení, co skutečně vydrží

Značka Fjällräven velmi dbá na udržitelnost. A víte, co je základním principem udržitelnosti? Kupovat si co nejméně věcí. Je zbytečné pořídit si bundu, která se po roce opotřebujete. Investujte raději do dražšího kousku, jenž vám však vydrží 10 let. Outdoorové kalhoty, bundy, trička, vesty, košile i doplňky značky jsou proto navrženy tak, aby vydržely opravdu dlouho. Zároveň se dají snadno opravit a na každé kamenné prodejně si je můžete nechat impregnovat voskem Greenland Wax, abyste zvýšili odolnost vůči opotřebení. Některé vyšší investice se prostě vyplatí.

reklama: