www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 05/26/2020 - 07:18

Ne vždy během léta venku panuje příznivé slunečné počasí. Pořádáte-li nějakou venkovní akci a nechcete riskovat, že vaši hosté zmoknou, případně je bude obtěžovat silný vítr, pak je vhodné mít k dispozici nějaký přístřešek. Jednou z možností je využití party stanu.

Kvalitní party stan dokáže dobře ochránit před nepřízní počasí, zároveň poslouží jako perfektní zázemí pro klidné posezení, hudební vystoupení, přípravu pokrmů apod. Je ale důležité, aby byl dostatečně stabilní.

Na co si dát pozor při výběru party stanu na zahradu?

Pakliže vybíráte party stan, případně třeba prodejní stánek, je podstatné se zaměřit především na jeho konstrukční řešení. Mezi nejlepší modely patří stany, které mají ocelovou či hliníkovou konstrukci. Zajistí, že party stan nebo také reklamní stánek neodfoukne ani silnější vítr.

Konstrukce musí být doplněna o vhodnou plachtu. Abyste se ve stanu mohli schovat před dešťovými kapkami, měla by mít plachta nepromokavou úpravu. Praktická je zároveň i ochrana před UV zářením, kdy venku pro změnu pálí sluneční paprsky, které mohou být při delším působení negativním faktorem pro lidskou pokožku. Dobrý stan vás tedy uchrání nejen před deštěm, ale také před vedrem a dotěrným sluníčkem.

Vzhledem k tomu, že se party stan často opětovně staví a bourá, je na místě vybrat takový model, u něhož je montáž a demontáž maximálně jednoduchou záležitostí. Moderní varianty stanů se dají postavit a následně zbourat během několika málo minut. Lehká konstrukce pak zajistí snadnou přenositelnost v případě, že stan chcete během času přesunout na jiné místo.

Možnosti využití party stanu

Party stany najdou bohaté uplatnění. Dají se využít třeba při obyčejném domácím pikniku na zahradě u domu, kam si pozvete rodinu a pár přátel. Hodí se ale i pro větší akce, kde už je přítomná veřejnost. Poslouží také jako reklamní stánek v okamžiku, kdy hodláte prezentovat nějaké výrobky a služby.

reklama: