www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 01/24/2020 - 12:52

Toužíte po tom mít upravené obočí za každé situace a nechcete trávit denně čas jeho úpravou a dokreslováním? Jistě jste už slyšely o inovativní technice permanentního make-upu obočí – microblading neboli vláskování je alternativou běžného make-upu s dlouhodobým efektem. V tomto článku zjistíte, jak se při proceduře postupuje, jaká je celková výdrž a čím přispět k jejímu prodloužení. Dočtete se rovněž o pigmentech, se kterými se během aplikace pracuje.

Úprava obočí metodou microblading spočívá v napodobování přírodních chloupků

Chloupky vytvořené manuálním přístrojem jsou po zahojení k nerozeznání od přírodních. Získáte zpět husté obočí, o které jste přišly důsledkem vypadávání či vytrhávání. Microblading je řešením i v případě zcela chybějícího obočí či mezer, kde chloupky chybí.

HLAVNÍ PŘEDNOSTI ZÁKROKU

  • Nepředstavuje žádné omezení pro běžný život.

  • Aplikace je bezbolestná, jelikož se používají lokální anestetika.

  • Procedura trvá jen několik desítek minut.

  • Microblading je vhodný pro ženy kteréhokoliv věku.

Tip: Pokud jste se ještě pro zákrok zcela nerozhodly, přečtěte si alespoň o chybách, kterých se ženy nejčastěji dopouštějí při úpravě obočí, a vyhněte se jim.

Proceduru lze rozdělit do několika samostatných částí

KONZULTACE

Při konzultaci Vás specialista seznámí s jednotlivými kroky, které budou následovat. Vyplníte potřebné dokumenty a seznámíte se s kontraindikací zákroku.

NÁVRH

Specialista připraví návrh ideálního tvaru a délky. Cílem je navrhnout obočí, které bude vypadat přirozeně a bude se hodit k Vašemu tvaru obličeje. Zohledněny jsou samozřejmě i Vaše požadavky.

VÝBĚR PIGMENTŮ

Specialista vybere pigment, který se bude nejvíce hodit k barvě Vaších vlasů a očí. Důležitá je také vhodnost s ohledem na barevný tón pleti.

PROCEDURA

Celková délka zákroku se odvíjí od výchozího stavu, ale zpravidla se vše stihne během 90 – 120 minut.

Specialista používá speciální přístroj s čepelkou, kterou vytváří mělké řezy, do kterých posléze vsází pigment. Specialista po celou dobu respektuje přirozený směr růstu přírodního obočí. Vytvořené chloupky jsou díky tomu k nerozeznání od skutečných. Zákrok je neinvazivní, jelikož se zasahuje pouze do horních vrstev pokožky.

Po dokončení dostanete doporučení k následné péči a případně i speciální mast, která Vám pomůže urychlit proces hojení.

Tip: Průběh zákroku i následné hojení můžete samy ovlivnit důkladností Vaší přípravy, proto dodržte všechna doporučení, která dostanete od specialisty.

Pigmenty používané při zákroku byly speciálně navrženy pro tento typ zákroku

Při jejich použití neexistuje žádné riziko vzniku alergických reakcí a vyrážek, jelikož se jedná o lékařské pigmenty, jejichž složení bylo přímo vyvinuto pro permanentní make-up a vyhovuje nepřísnějším standardům. Požadovaného odstínu je dosaženo mícháním více pigmentů, proto je microblading vhodný pro světlejší i tmavší typy.

Výdrž i průběh hojení jsou zcela individuální

Microblading Vám vydrží až 3 roky, ale vždy záleží i na tom, jak se o něj budete starat, kolik Vám je let, jaký typ pleti máte a jak rychle Vaše tělo pigment vylučuje.

Hojení trvá v průměru 7 - 14 dnů. Během této doby se Vám vytvoří stroupky, které nechte odpadnout přirozenou cestou a nijak je nestrhávejte ani nenamáčejte. Nechoďte do solária, na koupaliště ani na termální procedury.

Výdrž můžete prodloužit tím, že budete pravidelně používat ochranný krém s vysokým SPF faktorem.

Nezapomeňte, že správně provedený permanentní make-up se vyznačuje tím, že nikdo nepozná, že jste podstoupily estetický zákrok, a proto si dejte záležet i s výběrem estetického studia a konkrétního specialisty, který zákrok provede. Hledejte místo, kde se budete cítit dobře a bude jako stvořené k relaxaci.

Podstoupila jste v minulosti některý z estetických zákroků? Jak jste byla s výsledkem spokojená a jak dlouho Vám permanentní make-up vydržel?

reklama: