www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 05/14/2021 - 15:41

V dnešní době již 3D tisk není nic speciálního a pořídit si vlastní 3D tiskárnu zvládnete za pár minut přes internet. Pro dosahování optimálních výsledků a prodloužení životnosti stroje je vhodné myslet na pravidelné čištění, kontrolu a případné pořízení náhradních dílů. A kde jednotlivé komponenty seženete? V článku najdete tip na specializovaný internetový obchod zaměřený právě na 3D tiskárny.

Pravidelné čištění a kontrola 3D tiskárny

Aby mohla 3D tiskárna nabídnout vždy prvotřídní výsledek při tisku, je nesmírně důležité pravidelné čištění a kontrola jednotlivých součástek. Zaměřte se na kontrolu pohybových prvků, které se starají o tisk ve vertikální a horizontální ose. Kromě toho si ověřte také kvalitu a přilnavost tiskové podložky. Tu je možné pořídit zcela novou, nebo ji vhodně ošetřit například adhezivním sprejem pro zlepšení přilnavosti. Všechny nezbytné pomůcky pro čištění najdete v rámci příslušenství pro 3D tiskárny.

Pořízení náhradních dílů

Kromě příslušenství a samotných materiálu pro tisk může být vhodné pořídit i některé náhradní díly pro 3D tiskárny. S jejich pomocí můžete navrátit tiskárně její kvalitu, zlepšit přesnost tisku či zvýšit rychlost. Při výběru náhradních dílů se orientujte podle modelu a značky vybrané tiskárny.

Sestavení vlastní 3D tiskárny

Na specializovaném internetovém obchodě zaměřeném právě na 3D tiskárny bez problémů seženete jednotlivé komponenty i pro sestavení vlastní 3D tiskárny. K dispozici jsou trysky, základní desky, krokové motory, průmyslové zdroje i další prvky. Nezapomeňte také na chlazení. Pokud se nechcete trápit se sestavováním vlastní 3D tiskárny, jednoduše si zakupte již hotový model. Přidejte k němu také potřebný materiál pro tisk, ať se můžete rovnou pustit do tvorby.

reklama: