www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 07/21/2020 - 07:36

Bez internetu už by dnes šlo žít jenom těžko. Potřebujeme ho k práci, ke studiu i k zábavě. Tato životní nutnost však něco stojí a mnozí poskytovatelé si za ni účtují až podezřele vysoké částky. Máte doma drahý, nebo levný internet?

Těžko říct, jaká cena se dá ještě považovat za nízkou. Liší se to dle lokality, proto je dobré si vždy udělat průzkum, za jakou cenu nabízí rychlý internet více společností, jež ve vašem okolí působí.

A co je vlastně rychlý internet?

To je také dobrá otázka. Ve větších městech je dnes za standard považováno aspoň připojení s rychlostí 100 Mb/s, nicméně některé společnosti poskytují až 1000 Mb/s, tedy desetkrát více. Poskytovatelé internetového připojení obvykle uvádí dvě rychlosti oddělené lomítkem. Můžete se tedy setkat s něčím jako 150/50 Mb/s, což znamená, že download (tedy stahování) je 150 Mb/s a upload (nahrávání) je 50 Mb/s. Někdy bývají hodnoty stejné, někdy je upload pomalejší. Nikdy si ale neberte připojení, kde je download pomalejší než upload. Při brouzdání po internetu totiž daleko více stahujete, než nahráváte.

Zařiďte si rovnou také internetovou televizi

Mnozí poskytovatelé internetu nabízí možnost zařídit si rovnou i internetovou televizi. Určitě nad tím popřemýšlejte, protože internetová televize je v mnoha ohledech lepší než ta „klasická“. Nebudete už muset kupovat žádné set-top boxy a řešit přechod z DVB-T na DVB-T2. Zároveň získáte možnost dívat se na pořady zpětně. Internetové televize mají historii, takže když zrovna nestihnete díl svého oblíbeného seriálu, prostě se na něj podíváte třeba zítra.

Balíčky internetového připojení a internetové televize obvykle poskytovatelé dávají k dispozici za zvýhodněné ceny, tak toho využijte. Chcete-li se dozvědět konkrétní cenu pro váš region, podívejte se na webové stránky https://www.nej.cz/. Internetové služby zařizují domácnostem i firmám.

reklama: