www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 05/17/2021 - 10:24

Pravidelný tisk většího objemu dokumentů dokáže být poměrně znatelným výdajem pro rozpočet. Způsobem, jak ušetřit, může být pořízení kompatibilních náplní či repasovaných tonerů. Jak si správně poradit s výběrem a na co si dát pozor, aby takový toner splnil očekávání na určitou kvalitu? To se dozvíte v tomto článku.

Výběr podle typu tiskárny

V první řadě je vždy důležité vybírat náplň podle druhu tiskárny. V případě originálních náplní není co řešit, protože stačí následovat doporučení uvedené přímo u tiskárny. Kompatibilní a repasované tonery však mohou mít lehce odlišné kódové označení, s čímž je potřeba počítat a při výběru náhradní náplně. Všechny značky a modely tiskáren, pro které jsou dané tonery či cartridge vhodné, bývají uvedeny v popisech.

Úspora v řádech stovek až tisíců korun

Když se rozhodnete pro repasované tonery, můžete z dlouhodobého hlediska ušetřit stovky až tisíce korun na černobílém u barevném tisku. To je hlavní důvod, proč se vyplatí hledat kompatibilní, repasované či jiné alternativní náplně. I v tomto případě je však důležité dbát na co nejlepší kvalitu, aby nedošlo k poškození tiskové hlavy či trysek. V dnešní době je však většina repasovaných tonerů natolik kvalitní, že podobné riziko téměř neexistuje.

Doplňovací sady

Pro jednoduché doplnění tiskových kazet slouží praktické doplňovací sady. S jejich pomocí snadno doplníte potřebný inkoust ve vysoké kvalitě. Celý postup je navržen tak, aby byl co nejvíce jednoduchý. Hlavní výhodou tohoto řešení je samozřejmě úspora nákladů až do výše téměř 90 %. To znamená při pravidelném a častém tisku poměrně značné rozdíly. V případě výběru doplňovací sady si opět pohlídejte vhodnost pro použití na daný model tiskárny, ať máte jistotu, že všechno půjde přesně podle vašich představ.

reklama: