www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 10/26/2020 - 00:24

Šampony dnes dovedou vlasům skutečně pomoci. Ovlivňují stav vlasové pokožky, ale též umí správně ovlivňovat kvalitu našeho typu vlasů. Kdo chce srovnat nepoddajné vlasy, volí šampony pro narovnání a vyhlazení. Ten, kdo chce naopak oživit vlny, potřebuje šampony s opačným efektem. Profesionální šampony, jaké používají kadeřníci v salonech, jsou výrazně kvalitnější než běžné šampony ve spotřebitelských sítích.

Profesionální kadeřníci doporučují, šampony z běžných drogerií raději ředit min. 1:1. Často totiž dovedou vlasy spíše poškozovat než jim prospívat. Druhou možností je nakupovat pouze profesionální šampony na vlasy. Nabídne vám je váš kadeřník, ale za poměrně vysokou cenu. Koupit je však můžete rovněž ve specializovaných e-shopech, jež zásobují jak kadeřnické profesionály, tak běžné nakupující.

Jak si vybrat správný šampon na vlasy?

Určitě si vybírejte šampon vždy podle kvality svých vlasů a rovněž podle míry jejich poškození. Jiné šampony na vlasy potřebují suché a jiné mastné vlasy. Nadstandardní péči si žádají vlasy po barvení, s lupy, nebo vlasy řídnoucí a vypadávající. Už v úvodu jsme zmínili, že si nesmíme plést šampony na kudrnaté vlasy, které chceme kudrnatými ponechat a vlny zvýraznit, naopak s těmi, které chceme vyrovnat, zbavit vln i krepatosti. Ve specializovaném e-shopu koupíte též kvalitní suché šampony či třeba šampony na paruky. Tento sortiment nabízí e-shop A-vlasy.cz.

Důvěřujte profi značkám

Většina profi značek určených pro kadeřníky se do běžných sítí drogerií vůbec nedostane. Nabízí ale to nejlepší, co kosmetický průmysl pro naše vlasy vyrábí. Často mají přívlastek Professionnel či Professional, někdy jde o značky, které pro běžnou maloobchodní síť nenabízí žádnou alternativu. Velkou výhodou je, že si často tyto vlasové šampony koupíme rovnou ve větším balení, třeba litrovém. S takovým šamponem si pak vystačíme třeba celý rok.

reklama: