www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 06/27/2019 - 12:57

Na mnoha domech na našich vsích a vesničkách visel u dveří domeček, ze kterého koukala buď panenka, nebo panáček. To podle toho, jestli bylo hezky nebo ošklivě. Moderní domácí meteorologické stanice toho ale umí mnohem více.

Domečky s panenkou a panáčkem ještě stále vídáme u domů, někdy se setkáme i s inovací a místo postaviček se objevují zvířata nebo pohádkové postavy. Předchůdci dnešních meteorologických stanic ale opravdu neuměli nic jiného, než reagovat na aktuální počasí, které ale vidíme i při pohledu z okna. Už jsme ale nevěděli, kolik je venku stupňů nebo jaká je vlhkost. Vývoj jde ale dopředu a tak dnes místo malovaných domečků vídáme spíše jen malé krabičky, které v sobě ukrývají bezdrátové senzory napojené na domácí meteostanici. Ta nám doma nezabere moc místa, většinou ji pohodlně vezmeme do jedné ruky, ale informací nám poskytne hodně.

Jeden přístroj ví vše

Dřív jsme potřebovali teploměr, abychom se dozvěděli, kolik je venku nebo doma stupňů. Pokud nás zajímala vlhkost, museli jsme mít i vlhkoměr. A pro přehled o čase hodiny nebo budík. Přenosná meteorologická stanice umí tohle všechno najednou a tak nám stačí jen jeden přístroj na všechny informace, které nás zajímají. Teplota venku i uvnitř a to včetně přehledu o maximálních a minimálních naměřených hodnotách což ocení třeba zahrádkáři. Snadno se totiž podíváte, kolik stupňů bylo v noci a zda to třeba nemohlo vašim rostlinám na zahrádce ublížit.

Vnitřní teplota vás zase informuje o tom, zda není potřeba přitopit, zvlášť v zimním období. Zároveň na jednom displeji máte i přehled o aktuálním čase a také si lze nařídit budík s funkcí opakovaného buzení. Nechybí ani ikona prognózy počasí. Jedním pohledem tak získáte perfektní přehled o tom, jak je venku, jak bude a kolik je hodin a můžete si tak naplánovat den hned po ránu.

reklama: