www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 12/16/2019 - 12:30

Maso patří mezi nejcitlivější potraviny, co se týče rychlosti zpracování, přepravy a skladování. Jde navíc o poměrně těžkou potravinu. Jeho přeprava i skladování proto vyžaduje i specifické přepravky na maso.

Maso je nutné přepravovat s dodržením vysokých hygienických standardů. Často je přeprava dlouhá. Může jít o lodní, leteckou nebo kamionovou přepravu. V těchto případech se přepravuje jako chlazené, nebo ještě častěji hluboce zmrazené. Přepravky musí proto současně nabízet nezávadnost, pokud jde o styk s potravinami, a odolávat nejen chladu, ale i hlubokému zmrazení.

Jaká přepravka na maso je ideální – z plastu nebo z nerezu?

Oba materiály, jak plast, tak nerez, odpovídají hygienickým požadavkům pro styk sPřepravka na maso potravinami a odolávají i skladování při nízkých teplotách. Velkoobjemové kontejnery se z důvodu nosnosti obvykle používají nerezové. Naopak, menší přepravky jsou spíše z plastu. Plastová přepravka na maso má totiž řadu výhod.

Plastové přepravky na maso jsou mnohem lehčí než nerezové. Firma Schoeller Allibert vyvíjí tyto přepravky na základě sesbíraných poznatků z oblasti masného průmyslu, logistiky i retailu, takže plastové přepravky umí nabídnout chytrá a firemní náklady šetřící řešení. Jsou například skvěle stohovatelné (což u nerezových přepravek není vždy možné). Velice snadno se udržují a umývají. Vyrábí se jako opakovaně použitelné a hygienické. Z plastových přepravek na maso se snadno odstraňují nečistoty, a i maso doprovázející mastnota.

Přepravka na maso Maximeat

Schoeller Allibert vyvinul univerzální přepravku na maso Maximeat v rozměrech 800 mm × 600 mm × 200 mm. Jednotný rozměr stohovatelné přepravky šetří místo při přepravě i skladování, což výrazně snižuje náklady firem ve všech fázích výroby a prodeje. Přepravka na maso MixiMeat se hodí i pro použití při nízkých teplotách. Skvěle se udržuje. Je o polovinu lehčí než stejná přepravka z nerezové oceli – váží pouhé 4 kg. Je i výrazně levnější. Poškozené přepravky, které se nedají již opakovaně použít, jsou 100% recyklovatelné. Firma Schoeller Allibert se chlubí rovněž tvarem rukojeti přepravky, která umožňuje snadnou a pohodlnou manipulaci s přepravkou i při největším zatížení.

reklama: