www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 07/19/2021 - 11:59

Počasí posledních let ukazuje, že si lidé budou muset zvyknout na čím dál větší teploty, a to nejen v letních měsících. Tisíce pacientů musí dokonce každoročně vyhledat lékařskou pomoc z důvodů potíží, které jim horko způsobuje. Tropické teploty obecně nejhůře snášejí starší lidé, malé děti a lidé trpící zdravotními komplikacemi.
Problémům se ale nevyhne ani úplně zdravý jedinec. Stačí když se několikrát za sebou v noci kvůli vedru nevyspí. Důsledkem je únava, vyčerpání a zvýšený stres. Což může vést ke zbytečným hádkám doma i v práci, v horším případě poté ke zdravotním komplikacím. Tento problém se dá vyřešit jednoduše a účinně – pořízením klimatizace. Spolehlivým dodavatelem v této oblasti je firma 81 klima a.s.
Ve firmě 81 klima a.s. se s příchodem tropických teplot každoročně setkávají s náporem zoufalých klientů, kteří chtějí
naistalovat klimatizaci nejlépe do druhého dne. „Z příběhů, které běžně slýcháváme od našich zákazníků, víme, že se nejdříve snaží vyřešit problémy s vedrem sami. Spoléhají se při tom na studené obklady, ledové sprchy nebo venkovní žaluzie,“ popsal Martin Mrajca, obchodní ředitel společnosti 81 klima a.s.
Obzvláště ve velkých městech s nedostatkem zeleně, kterou odborníci přirovnávají k betonové džungli, se teplo v budovách kumuluje a je známý fakt, že rozpálené budovy, silnice a podobně sálají teplo i ve večerních hodinách. „Zoufalí zákazníci si většinou myslí, že nahromaděné teplo přes noc vyvětrají, bohužel to není téměř nikdy možné,“ doplnil Mrajca.
Neutuchající vedra ve dne i v noci způsobují kromě tělesných problémů rovněž psychické obtíže. Mnoho lidí si stěžuje na stres, vyčerpání a úzkost. Může se projevit celková podrážděnost organismu, zvýšená vznětlivost, pocit stresu až agresivity, jak nám potvrdil námi oslovený praktický lékař. Všechny tyto negativní vlivy se stupňují, když mají dlouhodobě nekvalitní spánek.

Zvýšená agresivita na pracovišti může být důsledkem nevyspání z vedra. Lidé totiž reagují naprosto odlišně.

Problémy se poté snadno projeví snížením životního komfortu. Mohou být ovlivněny všechny oblasti lidského života. To se odráží na pracovištích, partnerských vztazích, ale i při běžných úkonech jako je řízení auta. Teplo může u člověka ovlivnit práh, kdy zareaguje na určitý podnět více impulzivně. „Stále častěji řešíme vysoké teploty v kancelářích, výrobních halách a podobně. Vysoká teplota totiž prokazatelně vede k nízké produktivitě práce a snížené pozornosti, která může skončit i pracovním úrazem,“ varoval Mrajca.
Klimatizace od 81 klima vám přitom pomůže nejenom s bojem s vysokými teplotami, ale účinně vás zbaví bakterií, prachu, alergenů, smogu a dalších drobných částic poletujících v ovzduší. Je tedy ideálním pomocník pro alergiky, astmatiky a lidi trpící dýchacími obtížemi. Ocení je i lidé s domácími mazlíčky. 81 klima u čištění vzduchu nekončí ale nabízí ještě více.
Zvláště lidé pracující ve znečištěných, prašných nebo průmyslových oblastech, ale i v nevětraných kancelářích s velkou kumulací lidí ocení funkci ionizátoru. Ovzduší obsahuje kladné a záporné ionty, pro zdraví člověka jsou poté přínosné ty záporné. Bohužel ionizaci vzduchu v interiéru negativně ovlivňuje železobetonové zdivo panelových domů, kouření či velká koncentrace lidí v nevětrané místnosti. Klimatizace od firmy 81 klima a.s. tak fungují podobně jako čističky vzduchu, které ionizátor také využívají.
Pokud i vy trpíte v práci nebo doma nesnesitelným horkem, obraťte se na odborníky z 81 klima, kde vám pomůžou v boji s teplem a rádi vám také navrhnou řešení šité přímo na míru.

Vysoké teploty mohou vést ke kolapsu organismu, a to i u naprosto zdravých jedinců, je dobré je tedy nepodceňovat.

 

reklama: