www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, So, 11/07/2020 - 20:07

Tak jako na jaře, i teď si děti batohů do školy moc neužijí. Máme ale čas na jeho kontrolu a případný výběr jiného. Ne každý batoh je totiž pro děti přínosem.

Test na výletě

Batoh, který mají děti běžně do školy, můžete ve volném čase vyzkoušet i třeba na výlet nebo procházku. Na zádech nosí děti do školy učebnice, sešity, penál, svačinu, přezůvky, pití a další věci, které dohromady váží i několik kilogramů. Do školního batohu se toho musí vejít hodně, proto bychom si při jeho výběru měli dát pozor na kvalitu a vhodnost pro dětská záda. Špatně vybraný batoh zakládá dětem na chronické bolesti zad v dospělosti a s tím spojená zdravotní rizika. Jak batoh na zádech sedí, můžeme vidět třeba právě na výletě podzimní přírodou. Jestliže vidíme, že batoh do školy při chůzi na zádech visí, je nestabilní či převažuje dítě dozadu, je čas na výběr nového.

Kvalita pro zdraví

Už děti mezi šesti až osmi lety mají problém s vadným držením těla. Kvalitní batoh nebo taška do školy jsou tak nezbytnou výbavou, abychom se vyhnuli bolestem zad. Většina z dospělých ví, jak jsou bolavá záda nepříjemná a dokážou zkazit den, pro děti bychom tak měli chtít to nejlepší. Školní taška nebo batoh pro každodenní nošení musí být lehký a zároveň pevný, mít anatomicky tvarovaná polstrovaná záda s dobrým odvětráváním. Pokud má školák pod batohem mokré oblečení a zpocená záda, naučí se nosit batoh jen na jednom rameni, což napomáhá chybnému držení těla. Ramenní popruhy musí být nastavitelné, aby bylo možné jejich délku regulovat a zajistit, že batoh bude na zádech perfektně sedět. Bederní pás pomůže odlehčit až 50 % zátěže a pevné dno zaručí, že obsah zůstane na jednom místě. V neposlední řadě je důležitý i odolný materiál, který zvládne nejen rozmary počasí, ale občas i ne zrovna šetrné dětské zacházení.

Vybrat batoh podle ceny, nebo designu není rozumné řešení. Chvíli jistě vydrží, ale může způsobit problémy se zády i s držením těla dítěte. Ideální je zvolit zdravý batoh, který splňuje všechna kritéria pro pohodlné nošení.

 

reklama: