www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 09/22/2021 - 13:20

Steppery jsou obzvlášť v poslední době velice žádanou cvičební pomůckou stimulující šlapání do schodů. Zejména z toho důvodu, že lidský pohyb jako přirozená součást dne není už brána jako automatickou samozřejmostí. Je tedy nutné tento pohyb nějakým způsobem nahradit, k čemuž se dokonale hodí právě stepper, který pomáhá nejen zvýšit fyzickou kondici při maximální šetrnosti ke kloubům.

Výhody

Stepper nabízí spoustu pozitivních vlivů pro naše tělo. Kupříkladu pomáhá ke zlepšení funkce plic, respektive navyšuje dýchací kapacitu. Má také blahodárné účinky na srdeční činnost, jelikož pravidelný trénink pomáhá ke snížení klidové tepové frekvence společně s ochranou před vysokým krevním tlakem.

Nedochází taktéž k zatěžování kloubů, což naše tělo ocení zejména v pokročilejším věku. Nesmíme opomenout vliv na duševní zdraví, neboť při cvičení dochází k vyplavování endorfinu, který pomáhá ke zmírněné celkového napětí a stresu z každodenního života.

Typy stepperů

Stojanový stepper disponuje buď statickými řídítky, nebo pohyblivými madly. Ty pomáhají k lepší stabilitě a posilování také horní poloviny těla. Twist stepper je možné používat i pro pohyb do strany, čímž lze posilovat i vnitřní stranu stehen, zádové a břišní svalstvo a taktéž kýžené boky. Poslední typem je mini stepper, který lze velice snadno uskladnit kvůli menší prostorové náročnosti. Hodí se spíše pro občasné cvičení, díky absenci madel však nutí zapojovat hluboké svalové partie, které jsou důležité pro správné držení zad.


Pokud jste měli do teď nějaké pochybnosti ohledně moderního cvičení, věříme, že jsou již pryč. Fitness stroje, ať už jsou to běžecké pásy, eliptické trenažéry, nebo třeba elektrokola, nám totiž život a nijak nelimitují naše potenciální výkony. Často jsou také nápomocny při monitorování funkcí našeho těla, mohou posloužit jako dobrá motivace, neboť ušetří čas při přípravě a jakmile si je zkrátka pořídíte, už je nepustíte.

 

reklama: