www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 05/24/2019 - 07:39

Německé fráze jsou nezbytné pro správné zvládnutí komunikace nejenom, když cestujete na výlet do Německa nebo na lyže do Švýcarska či Rakouska, ale domluvíte se díky nim například i u moře v Chorvatsku.

Je důležité nejen se fráze naučit, ale také je umět správně a efektivně použít. I v případě, že vaše znalosti německého jazyka nejsou zatím na vysoké úrovni, správné používání frází dodá vaší řeči mnohem více plynulosti.

Jednou z nejsložitějších věcí při učení cizí řeči je naučit své uši a mozek poslouchat cizí řeč a slyšet jemné odstíny v intonaci a akcentu, které mohou vyjadřovat emoce či specifický styl mluvy daného regionu.

Přestože poslechová CD, která dostanete k učebnicím němčiny, se snaží zohledňovat německé fráze z různých regionů, nic se nevyrovná skutečné komunikaci s rodilým mluvčím, z očí do očí. Při konverzaci s rodilým mluvčím také pochytíte mnohem více frází, které jsou součástí převážně hovorové němčiny.

Pro ty, kdo si nemohou z časových nebo finančních důvodů dovolit studovat přímo do Německa, však existuje skvělá alternativa, kterou jsou online kurzy němčiny. Najděte si partnera na procvičování jazykových schopností. Jedním z nejčastějších témat na diskusních fórech, sdružujících lidi se zájmem o studium cizích jazyků, je hledání partnera pro společné Skype hovory.

Pravidelnou konverzací s rodilým mluvčím dostanete německé fráze takzvaně "do ucha" a získáte schopnost rozumět a pohotově reagovat v diskuzi. Při konverzaci po Skype se nemusíte ostýchat, váš konverzační partner vás nebude známkovat. Jde o to přátelsky si popovídat a upevnit své jazykové znalosti. Pokud najdete někoho, kdo se v Německu učí česky, můžete si na oplátku povídat i v naší mateřštině.

Při konverzaci s rodilým mluvčím velice brzy zjistíte, že němčina nejsou jen německé fráze a slova. Neméně důležitou součástí komunikace jsou také neverbální projevy, jako jsou gesta a výrazy tváře. Poznáte tak, že některé fráze mají třeba v němčině trochu jinak posunutý význam oproti češtině, mají jiné emocionální zabarvení a používají se při odlišných situacích.

Znalost němčiny a schopnost plynulé komunikace je v dnešní době cennou devizou, která vám může zajistit lépe placenou práci a rychlejší kariérní postup.

Se znalostí angličtiny se sice ve světě také domluvíte, ale němčina je jazyk, kterým se mluví v zemích okolo nás, a navíc v zemích, které patří mezi nejbohatší v Evropě, zemích s obrovským trhem, který nabízí nesčetné množství příležitostí jak pro uchazeče o zaměstnání, tak pro podnikatele.

Spousta firem v Německu shání schopné pracovníky z bývalých zemí východního bloku a jediná potíž, která mnohým z nich brání v získání dobře placeného zaměstnání, je nedostatečná úroveň znalostí německého jazyka. Se schopností rozumět a používat ty správné německé fráze a idiomy získáte při pracovním pohovoru cenné body, které vás zvýhodní před konkurenčními uchazeči o zaměstnání.

Jak se učit německé fráze

Pokud jste se tedy rozhodli, že učení německých frází je tou správnou volbou pro vás, následujte tyto tipy pro efektivní zapamatování:

  1. Pokud se seznámíte s novou frází či idiomem, například v televizi nebo na internetu, zapište si ji.
  2. Přemýšlejte nad doslovným překladem. Vizualizace vám pomůže si frázi mnohem lépe zapamatovat. Zkuste uhodnout, co daná fráze znamená.
  3. Poté zkontrolujte váš tip s frazeologickým slovníkem. Naučte se, jakým způsobem a v jaké situaci je nejlepší frázi použít.
  4. Následovně frázi opakujte, aby se uložila ve vaší dlouhodobé paměti.
  5. Čas od času si naučené německé fráze zopakujte.

 

 

reklama: