www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 12/08/2016 - 12:56

Pokud máte osobní automobil, nebo jiný dopravní prostředek, čeká vás také jedna povinnost, kterou je nutnost uzavřít pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Lidově se této pojistce říká povinné ručení. Prvním důvodem, proč je třeba ho mít uzavřeno, je rozhodně to, že ho nařizují současné zákony. Ten, kdo ho sjednané nemá, se vystavuje nejenom případné pokutě, ale i tomu, že musí přispívat do fondu nepojištěných a dále nesmí zapomínat ani na to, že musí případné škody platit ze svého. To už jsou docela pádné důvody, proč na tuto pojistku rozhodně nezapomínat.

Přečtěte si také: Proč využívat srovnání povinného ručení?

Povinné ručení nabídne také potřebnou ochranu

Ano, i to je jedním z hlavních důvodů, proč byste ho měli mít. Pokud se podíváme konkrétně, co povinné ručení umí, jedná se o ochranu v rámci dopravní nehody. Nikoliv v souvislosti s námi nebo naším autem, ale v souvislosti se situací, kdy někomu způsobíme škody. A to jak na majetku, tak samozřejmě také škody na zdraví. Díky tomu, že máme pojistku uzavřenu, nebude třeba, abychom dané škody hradili z vlastní kapsy. Vše může zaplatit pojišťovna, a to až do výše konkrétních pojistných limitů. Ty dnes mohou být celkem vysoké, jelikož je třeba říci, že výjimkou není ani to, když se jedná o desítky, nebo stovky milionů korun.

Přečtěte si také: Co riskují řidiči, kteří nemají sjednané povinné ručení?

Získáte i další výhody

Kromě toho, že minimalizujete výrazné výdaje, nebo že splníte zákonnou povinnost, je třeba vědět, že další z důvodů, proč mít povinné ručení je to, že můžete získat řadu výhod. Některé pojišťovny mohou rozšířit ochranu třeba i na váš automobil, vás a pasažéry, stejně jako mohou rozšířit ochranu například i na vaše zavazadla. Dále nezapomínejte například také na to, že můžete v rámci pojistky získat i asistenční služby. Ty jsou spojeny s jakoukoliv pomocí na vašich cestách. Pokud se vám kdykoliv a cokoliv stane, stačí zavolat na linku pojišťovny a ta již zašle tolik potřebnou pomoc. Podívejte se na ceník povinného ručení a vyberte si to nejvýhodnější povinné ručení pro Vás.

reklama: