www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 01/13/2020 - 09:12

Snad každý si čas od času sedne k notebooku či televizi a pustí si nějaký dobrý film, případně seriál. Existuje spousta portálů, kde si můžete nejrůznější filmy pustit úplně zdarma. K nim dlouhá léta patřil i server Bombuj.tv, před několika měsíci z něj ovšem zmizela většina obsahu. Co se stalo?

Filmy na webu Bombuj byly mezi Čechy oblíbené. Bylo možné si je pouštět s českým dabingem, českými titulky i originálně v angličtině, což je skvělý způsob, jak se rychle naučit anglicky. Podobných portálů je pochopitelně celá řada, jenže Bombuj bodoval tím, že své uživatele tolik neotravoval reklamami. Také nabízel novinky relativně rychle. Teď je tomu z velké části konec.

Asociace ACE bojuje proti pirátským streamovým stránkám

Dostupnost filmů zdarma na internetu se pochopitelně nelíbí hollywoodským studiím, Netflixu, HBO, Disney, Amazonu, BBC a dalším. Přicházejí tím o příjmy, protože pirátské stránky jsou kolikrát navštěvovanější než jejich oficiální weby. Pod záštitou asociace ACE (Aliance pro kreativitu a zábavu) proti tomu začali bojovat a daří se jim. Koncem října 2019 bylo vypnuto několik videoplatforem jako Openload, Verystream, Streamandgo či Streamcherry.

Bombuj používalo vypnuté videoplatformy

Online filmy na webu Bombuj bohužel pocházely i z těchto videoplatforem. Když jsou nyní vypnuté, film na Bombuj si prostě nepřehrajete. Portál Bombuj totiž sám filmy nikde nahrané nemá, odkazoval pouze na externí videoplatformy. Bylo to pro něj výhodné, sám nepáchal pirátskou činnost. Úplně v souladu se zákonem sice také nejednal, nýbrž pohyboval se tak nějak na hraně podobně jako portály, které nabízí audioknihy ke stažení zdarma.

Bombuj se snaží fungovat dál

Některé filmy na webu Bombuj pochází i z jiných zdrojů než z těch vypnutých, díky tomu běží dál. Jako uživatelé ovšem nebudete příliš potěšení. Když totiž začnete vyhledávat a jste potěšení, že vámi požadovaný film mají k dispozici, brzy zjistíte, že si ho nepřehrajete. Filmy, které byly přehrávány z vypnutých videoplatforem, na Bombuj.tv stále jsou a na první pohled je nepoznáte. Budete tedy muset více pátrat. O vyhledávání na Bombuj.tv se více dozvíte na Webrangers.cz.

reklama: