www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, So, 10/17/2020 - 10:08

Také se vám zdá, že v dnešní době má svou vlastní značku oblečení, merch a nebo e-shop s originálními potištěnými tričky téměř každý? Pravdou je, že nechat si vyrobit vlastní módní kousek je v dnes jednodušší než kdykoliv předtím, a tak se do prodeje textilu na internetu pouští čím dál víc lidí. Pokud chcete být dalším z nich, máme pro vás několik tipů, jak začít.

1) Udělejte si průzkum trhu

Jak už bylo řečeno, prodej vlastního oblečení na internetu je v dnešní době velký trend, a tak není divu, že konkurence je poměrně velká. Určitě proto nezačínejte byznys bez důkladného průzkumu trhu. Pochopte, jak celé odvětví funguje, a inspirujte se úspěšnými značkami. Zjistěte, jaký typ triček s potiskem nebo jiného textilu na trhu chybí, a komunikujte s potencionálními zákazníky, kteří vás mohou přivést k originálním nápadům.

2) Vše důkladně naplánujte

Vycházejte z vašeho průzkumu trhu a sepište si, na jaký typ potištěných triček se zaměříte, kdo bude vaše cílová skupina a s kým budete spolupracovat. Vaším klíčovým partnerem totiž bude nejen tiskárna textilu, ale také nejspíše i grafik a marketingový specialista, který vám pomůže s propagací. Identifikujte také hodnoty vaší značky, cíle a dlouhodobou vizi.

3) Vytvořte kvalitní produkty

I když se tento bod zdá jako samozřejmý, ne všichni na trhu s vlastními tričky se jím řídí. Abyste uspěli, potřebujete dobré materiály, které se příjemně nosí, nežmolkují se a dlouho vydrží. Neméně důležitá je také kvalita potisku, který by měl vydržet i časté praní. V tomto bodě by vám měla pomoci tiskárna na textil, která poradí s výběrem konkrétních triček k potisku a zároveň doporučí nejvhodnější metodu tisku. Velkou roli samozřejmě hraje i samotný motiv, který musí být originální a zajímavý pro cílovou skupinu.

4) Udělejte si přehled ve financích

Začít vlastní byznys samozřejmě něco stojí. Náklady proto pečlivě sledujte a plánujte. Srovnávejte ceny jednotlivých tiskáren, v úvahu však berte i kvalitu tisku a další služby, které vám mohou poskytnout. Vždy se snažte najít řešení, které v sobě spojí výhodnou cenu a zároveň také výhodné podmínky, které vám start podnikání usnadní. Nevěřili byste, jak několik rad od ochotného personálu tiskárny může změnit celý výsledek.

5) Nevzdávejte se, když neuvidíte výsledky po prvních týdnech

Pokud vaše prodeje nebudou tak dobré, jak jste očekávali, určitě se nevzdávejte. Raději se zamyslete nad tím, jak můžete vylepšit svoje designy nebo prodejní strategii. Pamatujte, že jste na začátku a teprve se učíte. Snažte se najít více informací o byznysu, čtěte motivační knížky a komunikujte se zákazníky.


Tipy, jak začít byznys s vlastními tričky, už máte, nyní tedy nezbývá nic jiného, než přetavit je postupně v realitu. Udělejte průzkum trhu, najděte si dodavatele a partnery a pusťte se do tvorby svých vlastních produktů. Držíme vám palce!

 

reklama: