www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 01/17/2023 - 21:06

Hledáte expertní servis v oblasti úklidu kancelářských prostor pro vaši firmu? Obraťte se pokud možno na zavedenou společnost, jenž má tradici a dokáže proměnit prostory vaší firmy k nepoznání.

Je dobré se rozhodnout, zda máte zájem o pravidelný úklid kanceláří na denní bázi či několikrát do týdne nebo dokonce několikrát do měsíce. Možná preferujete spíše jednorázový úklid podle vašich aktuálních potřeb anebo po rekonstrukci kancelářských prostor?

Z důvodů dokonalé spokojenosti všech zaměstnanců firmy je vhodnější zvolit pravidelný úklid kanceláře, neboť pracovní prostředí hraje důležitou roli ve spokojenosti pracovníků. V čistém a kultivovaném prostředí vykazují zaměstnanci vyšší efektivitu práce, jsou klidnější a spokojenější.

Je vaše kancelář často navštěvována spolupracovníky, veřejností a obchodními partnery? Pro tyto účely je potřeba, aby byla kancelář vysoce reprezentativní. Nejen krásný nábytek nebo dekorace osloví příchozí klienty, ale i čisté a uklizené prostory hrají významnou roli v celkovém konceptu. Uklizená kancelář je vizitkou vaší firmy a osloví potenciální zákazníky již při prvním kontaktu.

Jaké z úklidových prací jsou nejčastěji zahrnuty do pravidelného úklidu kanceláří? Mělo by se jednat o vysávání koberců, mytí podlahových krytin, stírání prachu z nábytku, z parapetů, ze stolů a konferenčních stolků, drobné ošetření či úprava květinové výzdoby, apod. Mimo to by se úklidová firma měla zaměřit i na úklid podlahy v přilehlých prostorách, úklid sociálního zařízení i sprch, úklid kuchyňky a jídelny pro zaměstnance. V případě specifické potřeby je možné požádat i o desinfekci společných prostor.

Při jednorázovém sezónním úklidu se lze zaměřit na méně časté prvky a zajít mnohem více do detailu pří úklidu kanceláří. Jedná se o činnosti, které se obvykle nevykonávají při běžném pravidelném úklidu. Tímto je myšleno zejména hloubkové čištění koberců mokrou metodou a to za pomoci výkonných vysavačů, eventuálně prostřednictvím extrakčního čištění. Dále je možné se zaměřit na mytí podlah ve vyšším rozsahu a to díky speciálním mycím strojům s čistícími prostředky dosahujících vyšší mycí účinnosti. V neposlední řadě se při jednorázovém úklidu může věnovat větší pozornost křeslům, pohovkám, podsedákům a ostatnímu čalounění, které zejména ve veřejných prostorech trpí a mohou být po určité době značně znečištěny nebo pokapány od kávy, čaje i potravin. Tyto nežádoucí skvrny je možné odstranit multifunkčním vysoce výkonným strojem, který se jmenuje tepovač. Ten bez problému hygienicky odstraní nečistoty a odsaje přebytečnou vlhkost. Při sezonním úklidu kanceláří je rovněž vhodné se zaměřit na čištění osvětlení, mytí oken, žaluzií, dveří a obložek.

Jednou z předních úklidových firem z Prahy je společnost Mika Servis s.r.o., která se profesionálním úklidem zabývá již 16 let a provádí úklid kanceláří v hlavním městě Praze a blízkém okolí. Hlavní prioritou této společnosti s dlouholetou tradicí je kvalita provedené práce a serióznost. Další důležitou prioritou firmy je fakt, že k úklidu používá výhradně ekologické čistící prostředky. Základním krédem společnosti je spokojený klient, důvěra a diskrétnost.

reklama: