www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Ne, 09/19/2021 - 10:37

Bez webových stránek se neobejde žádná firma. Kdo o sobě nedá vědět na internetu, jako by ani nebyl. Nejde však pouze o prezentaci firmy zákazníkům, webové technologie mohou podporovat firmu i interně. Také nástroje pohánějící vnitrofiremní procesy totiž mohou fungovat na webu.

Programy instalované na konkrétním počítači už dávno nejsou příliš v kurzu. Dnes se upřednostňují webové aplikace. Častokrát, když si necháváte tvořit webové stránky na míru, dojde řeč nejen na prezentační web, ale také na webový nástroj pomáhající s interními záležitostmi. Obě části spolu mohou být propojené, i když je vždy lepší vyvíjet je samostatně a oddělitelně.

Případová studie od Beneficio

Vývoj webů je také doménou společnosti Beneficio, která zveřejnila pěknou případovou studii demonstrující sílu webových technologií.

Již třetím rokem pro svého klienta spravuje nástroj pro vnitrofiremní procesy a data, který původně měl pouze evidovat obchodní zakázky. Aktuálně je z něj ovšem velmi komplexní nástroj, co zvládá automatizaci řady úkonů:

- eviduje zákazníky a kontakty i obchodní zakázky,

- spravuje zaměstnance a jejich oprávnění,

- pomáhá s evidencí docházky, nemocí a dovolených,

- je propojen s účetním programem ABRA Flexibee,

- vytváří finanční reporty,

- spravuje soubory a smlouvy.

Tohle všechno by samozřejmě šlo dělat v několika různých aplikacích a manuálně. Důvodů, proč upřednostnit řešení, kdy je vše na jednom místě, je ovšem mnoho.

Šetří se peníze i čas, minimalizuje se riziko lidské chyby

Čím více funkcionalit se do webového nástroje přidává, tím více zákazník chápe, jak mu online systém šetří čas, a tím pádem i peníze. Automatizované úlohy se provádějí samostatně, dokonce faktury se poloautomaticky vystavují a posílají zákazníkům. Místo prázdných frází ale uveďme jednu velice konkrétní: automatizace šetří i více než 10 dní práce několika zaměstnanců za měsíc.

Automatizace zároveň snižuje riziko chyb. Chybovat je lidské, stroje však nechybují. Digitální agentura Beneficio navíc systém vytvořila tak, že zaměstnancům připomíná navazující úlohy. U každého úkonu se loguje, kdo ho provedl, takže je zpětně dohledatelné, kdo je za co zodpovědný.

Systém nemá problém spolupracovat

Profesionální webové stránky se vždy dělají na míru a systémy pro interní užívání zrovna tak. Díky tomu je možné vždy naprogramovat přesně takovou funkcionalitu, jaká je žádoucí. Příkladem je propojení fakturačního modulu se zakázkami, kdy se faktury automaticky předvyplňují. V rámci případové studie firma Beneficio zmiňuje i propojení aplikace s účetním programem ABRA Flexibee. Informace o fakturách se tam přenáší v reálném čase při vytváření i editování faktur.

Webové technologie lze dnes bez nadsázky nazývat motorem podnikání. Pokud však chcete předjet konkurenci, motor musí být dostatečně silný.

reklama: