www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, So, 07/25/2020 - 18:48

Obléct si správně dámské punčochy se může zdát jako triviální záležitost, ale opak je pravdou. Jiná pravidla totiž platí pro společenské příležitosti, jiná pro street módu. Nepřeberné množství punčoch zároveň zvyšuje množství omylů, kterými můžeme svému vzezření jen uškodit.

Boj o tělové silonky

Nylonové silonky doprovází ženské nožky už od první poloviny minulého století, přesto stále budí rozpaky i bouřlivé diskuze a dělí ženy a módní stylisty na dva tábory. Jedni na ně nedají dopustit, druzí je zatracují. A to ještě nemluvíme o silonkách matných a lesklých. Záleží tedy víceméně na nás, jestli se rozhodneme k běžným příležitostem dopřát svým nožkám volnost, nebo si raději přejeme zakrýt modřiny, neopálenou či suchou kůži. Rozhodně je potřeba zvolit správný odstín, aby naše nohy nebyly najednou o dvě třídy opálenější než paže. Kdo chce mít jistotu, měl by sáhnout po černých barvách. Tmavé silonky působí elegantně, zároveň umí opticky nohy zeštíhlet a jsou také předpisem na pohřby. Černé silonky se ovšem nehodí ke každým šatům a jejich volba by měla mít nějaký důvod.

Do společnosti, na pracovní schůzky a na slavnostní příležitosti patří silonky barvy nude. Navíc tady můžeme v kombinaci s vhodnými šaty využít i ty s lesklým povrchem, což dodá našemu vzezření na efektivitě. Pokud máme otevřené boty, zvolíme tělové silonky bez špičky nebo bez švů přes prsty. Tyto silonky jsou velmi tenké, nemají zesílené špičky a paty, a proto se stávají méně viditelnými.

Barevné a vzorované zaženou nudu

Aby oblečení nebyla nuda, je výborné doplnit ho zajímavě vzorovanými silonkami nebo barevnými punčochami. I tady se ale musíme řídit určitými pravidly. Vzory na punčochách můžou naše nohy zeštíhlet, ale i rozšířit. Raději nechme stranou infantilní vzory a sáhněme po černých silonkách s puntíky, které oživí například večerní outfit. Vzorované punčochy se výborně hodí k šatům v zimě a na podzim, kdy je krásně zkombinujeme s kotníkovými botami nebo kozačkami.

Barevné varianty by měly mít důvod, měly by outfit doplňovat, ladit s dalším doplňkem (například kabelkou nebo šátkem). Neměly by mít stejnou barvu jako celý zbytek oblečení, zároveň by se ale neměly barevně tlouct. Silné a barevné punčochy rozhodně nepatří na společenské události. Sílu silonek poznáme podle značky DEN. Čím je vyšší, tím je materiál tlustší. Ty nejtenčí, padnoucí do otevřených bot, mají 8 denů. Zimní punčochy si připisují až 100 denů.

Otázkou samy pro sebe jsou síťované silonky. Ty byly kdysi symbolem pro lehké děvy, dnes se staly běžným módním doplňkem. Můžeme je kombinovat s koženými sukněmi, volným topem či svetrem a vyššími botami. Případně můžeme volit sítové ponožky, které necháme vykukovat zpod kratších nohavic kalhot.

Samodržící se hodí na léto

Stejně jako nechceme, aby se nám pod upnutými šaty rýsovalo spodní prádlo, tak nechceme dávat na odiv svému okolí lem silonek. Samodržící silonky tento problém řeší, protože končí na stehnech, a jsou tak vhodnější variantou i v letních měsících. Navíc vypadají ohromně sexy, budeme-li chtít někoho nechat nakouknout.

Šik a přitom v pohodlí

Hravou a zajímavou variantou je obléct si punčochy a šortky. Má to hned několik výhod. Zaprvé můžeme nosit své oblíbené šortky, i když jim už počasí moc nepřeje, zadruhé termo punčocháče zahřejí daleko lépe než kalhoty, a zatřetí to prostě vypadá hezky. Díky různým kombinacím barev či vzorů vykouzlíme hned několik outfitů – můžeme získat elegantní i bláznivý vzhled podle nálady a příležitosti. Šortky dokáží být také pohodlnější než upnuté džíny nebo rozevlátá sukně. Podobně šik vzhledu dosáhneme, když spojíme punčochy s upnutou sukní a vysokými kozačkami.

Doba, kdy vzít si na nohy punčochy bylo považováno za módní faux-pas, a holé nohy se musely vydržet i v chladnějším počasí, je tedy dávno pryč. Punčochy a punčocháče jsou dnes důležitým (často tím nejdůležitějším) doplňkem outfitu. Kdo si chce své oblíbené kousky uchovat co nejdéle, musí se o ně nicméně i trochu starat. Móda roztržených silonek totiž ještě na řadu nepřišla.

A co vy? Jste zastánci decentního oblékání a tělových silonek, nebo máte raději barevné a vzorované punčochy?

reklama: