www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 08/17/2020 - 21:43

Známe to všichni, do pračky a sušičky hodíme prádlo pro dospělé lidi a na konci praní z nich vyndáme prádlo pro panenky. Pokud chceme, aby nám oblečení vydrželo co nejdéle a vypadalo alespoň zachovale, je potřeba se o něj správně starat. Jinak tomu není ani v případě pracovních oděvů, které také vyžadují speciální péči. I když takové montérky slouží pro práci venku nebo v dílně, a počítá se tedy s tím, že to na nich bude znát, správná péče je na místě, abychom jim prodloužili životnost. Na co si dát obzvláště pozor při péči o pracovní oděvy se dozvíme o pár řádků níže.

Praní a sušení

V podstatě nejjednodušší způsob jak zachovat montérky ve stejném stavu, jako byly před praním, aby z nich po vyndání z pračky nebyly montérky dětské velikosti, je řídit se informacemi uvedenými na štítku, který je všitý většinou v rubové straně oblečení. Nejvíce nás v tomto případě zajímá údaj, na kolik stupňů máme prát. Vzhledem k tomu, že moderní pracovní oblečení je většinou vyrobeno z kombinace různých materiálů v různém poměru, je pro nás tento údaj velmi užitečný. Pokud jsme byli zvyklí prát staré pracovní kalhoty na vyšší stupeň teploty, neznamená to, že nové montérky můžeme prát stejně. Měli bychom dát pozor, aby z nich nakonec nebyly dětské montérky. Důležité je také zvolit vhodnou délku praní, přeci jen se počítá s velkou mírou zašpinění, a tak s nimi bude pračka chvíli bojovat. Nejvhodnější doba praní je kolem 1 a půl hodiny. Pokud pereme montérky s laclem, je potřeba zapnout všechny přezky, než kalhoty hodíme do pračky.

Žehlení

Montérkové kraťasy nebo kalhoty je prakticky zbytečné žehlit, neboť s nimi nejdeme nikam dělat parádu, ale slouží k práci, při které se můžeme ušpinit. Ideální je po vyprání vyvěsit kalhoty na šňůru nebo na sušák a nechat uschnout. Jestli jste ale puntičkáři a toužíte po dokonale vyžehleném oblečení, zajděte si s montérkami do prádelny, kde vám je pořádně vyžehlí. Ono totiž žehlit takovýto druh oděvu není úplně snadné a trvá to poměrně dlouhou dobu, ušetříme si tak čas i nervy.

reklama: