www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, So, 03/14/2015 - 15:27
Rehabilitační lehátka jsou nedílnou součástí každého fyzioterapeuta. Najdete je však i v ordinacích lékařů a v nemocnicích. Mnoho z nich dodala společnost RESI, která již na trhu působí patnáct let. Jen její základní nabídka čítá na 43 modelů lehátek využívaných pro fyzioterapii i rehabilitaci. Jak důležité je mít kvalitní podložku při rehabilitaci poznal i náš jeden z nejúspěšnějších fotbalistů české historie Karel Poborský. Výrobky společnosti RESI z Třeboně ho nadchli, stejně jako schopnosti pracovníků firmy. Proto se již v roce 1998 stal jejím společníkem.

Velká řada modelů lehátek

V nabídce společnosti z Jižních Čech najdete řadu různých modelů rehabilitačních lehátek. Vyberou si z nichVojtův stůl tak i ti nejnáročnější zákazníci. Například si můžete objednat takzvaný Vojtův stůl. Jedná se o lehátko opatřené jedním motorem, které je speciálně vyvinuté pro aplikaci Vojtovy metody. Konstrukce lehátka je vytvořena tak, aby byla stabilní ve všech polohách. Lehátko je dodáváno standardně s elektrickým nastavením výšky stolu. Výrobce však myslel i na situace, kdy připojení na elektřinu není k dispozici. V tom případě je možno si objednat lehátko i s hydraulickým nastavením, ke kterému je využíván hydraulický píst. Stůl tak využijí nejen praxe, které se na tuto metodu léčby zaměřují, ale najdete je i v dětských stacionářích. Dodány byly i do domácností, kde slouží ke cvičení zejména dětských pacientů. Rehabilitační lehátka tak slouží všude kde je jich potřeba.

Rehabilitační pomůcky

Lehátka sama o sobě by k rehabilitaci pacientů jen nepřispěla. Důležité jsou i rehabilitační pomůcky, které pomáhají pacientům i jejich fyzioterapeutům. Ve velmi široké nabídce najdete například pomůcky pro koordinaci pohybu, jako jsou balanční točny. Patří sem ale i trampolíny, nebo wippsidery. To jsou balanční plochy sloužící k senzomotorickému cvičení dětí, ale využívají ji i dospělí.
Obsáhlou nabídku v sekci rehabilitačních pomůcek tvoří i míče. Například velké míče mají zatížitelnost běžně i 300 kg a tak je mohou používat k rehabilitaci i dospělí. Vybrat si můžete z různých průměrů přesně tak aby se hodili do vašeho rehabilitačního programu. Nemusí mít přitom jen klasický kulatý tvar. V nabídce najdete i míče, které jsou elipsovité, nebo ve tvaru brambory.

Rehabilitační pomůcky
 

reklama: