www.katedrala.cz


Vložil/a Krčál Jaroslav, So, 09/03/2022 - 11:06

Pořídit si domů počítač není levnou záležitostí. Ne každý má to štěstí, že dostane z práce po pěti letech provozu vyřazený notebook, který bude ještě perfektně sloužit minimálně stejně dlouhou dobu. Ano, přesně tohle kvalitní notebooky a počítače umí.

Repasované počítače a notebooky jsou u lidí, kteří se v PC technice vyznají, velice oblíbené. Vědí totiž, že repasovaný notebook za 10 000 Kč vydrží více než nový za stejnou cenu. Musíte však rozumět některém záležitostem.

Vybírat jen podle značky nestačí

Mnoho lidí se při výběru počítače upne pouze na značku. Vynecháme teď glorifikovaný Apple a podíváme se na ty ostatní – Dell, Lenovo a HP jsou obecně pokládány za top značky. Je to tak, přesto si však nestačí počítač vybírat podle značky. Důležitá je totiž především modelová řada. I tyto prestižní značky mají totiž low-end modely, které jsou levné, ale kvalitativně jinde než ty na opačném konci jejich cenového spektra. Je tedy třeba vědět o preferované značce přece jenom něco více. Rozhodně se však nespletete, když sáhnete po Dell Precision, Dell Latitude, Lenovo ThinkPad, HP ZBook i HP Elite Book.

Určitě se nevyhnete ani servisování svých repasovaných notebooků. Stejně tak byste na tom byli u těch nových. A kvalita servisu je v obou případech velice důležitá. Potřebujete servis rychlý, kvalitní a levný. V případě nákupu repasovaného notebooku ev. počítače u na tuto činnost specializované firmy máte výhodu v tom, že sama zajištuje i servis. Tyto značky i modelové řady zná, včetně jejich neduhů. Je na vás připravena. A mimochodem, i repasovaný počítač kupujete se zárukou, takže se nemusíte bát skrytých závad.

S jakými mýty se ještě u repasovaných počítačů a notebooků setkáte?

E-shop Pocitacezababku, který se specializuje na prodej repasovaných notebooků a PC, shrnul i další mýty týkající se repasované PC techniky. Lidé se zbytečně upínají na procesory s vyšší taktovací frekvencí. To, co platilo před 20 ev. 30 lety, už dávno platit nemusí. Změnila se architektura procesorů a lepší se je řídit testy a přehledy jednotlivých procesorů než výškou taktovací frekvence.

O výkonu nám už nemusí napovědět ani fakt, kolika jádrový má počítač procesor. Věděli jste, že hi-end čtyř jádro dokáže předčit low-end osmi jádro? Nechte si raději tedy poradit od odborníků a neřiďte se dnes nicneříkajícími čísly.

Chcete počítač s co nejvíce pamětí? Určitě jej je nutné mít dostatek, ale za určitou hranicí už je to zbytečné a rychlost počítače nezvýší. 8 GB RAM je v dnešní době dostačující a 32 GB RAM počítač nezrychlí, pouze prodraží.

Nemusíte se bát, že pětiletý počítač je již zastaralý a nevýkonný šrot. Kdo měl možnost srovnat starý kvalitní notebook s novým levným, rozdíl pozná okamžitě na výkonu. Za půl roku i na jeho vzhledu, Zatímco ten starý bude stále jako nový, ten levný může vrzat a být zralý na výměnu šasi. Což se vám ale nevyplatí.

Nelitujte, že nemáte na ten nejdražší nový počítač. Možná by pro vás ani nebyl. Ne každý počítač se hodí na všechno. Při nákupu repasovaného konzultuje, k čemu plánujete počítač případně notebook využívat. Jiný se hodí na kancelářské práce, jiný na grafiku či na hry.

Kam pro kvalitní repasovaný počítač?

E-shop Pocitacezababku.cz nabízí repasované notebooky a repasované počítače, které patří do business třídy. Mají odolnější konstrukci, delší životnost, vyšší zabezpečení a jsou navrženy pro celodenní provoz. Tohle totiž není automatické! Vybírat je skutečně z čeho. Nabídka obsahuje prestižní značky i kvalitní modelové řady.

Na trhu podniká firma s repasovanou počítačovou technikou již od roku 2005 a má skvělé reference od zákazníků. Všechny modely si kupujete se zárukou. Současně pomáháte přírodě, protože nákup repasované techniky je v souladu s trvale udržitelným rozvojem. A je pro vás rovněž ekonomickým.

 

repasované počítače

reklama: