www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 07/31/2019 - 14:51

Mnoho z nás si ještě pamatuje dobu, kdy se každé jednotlivé dveře u auta musely ručně zamknout nebo se natahovat od řidiče a spolujezdce a otvírat zevnitř. Centrální zamykání nám ušetřilo obíhání auta, ale co když přestane fungovat?

Jde to i ručně

U většiny aut je centrální zamykání dnes naprosto běžnou součástí základní výbavy, kdy stačí k odemčení všech dveří použít jeden klíč. Často je to ten, co zároveň používáme k nastartování auta. Novější modely pak už není ani potřeba odemykat ručně, ale pomáhá nám dálkové ovládání centrálního zamykání. Jednoduše stiskneme knoflík na ovladači a auto tak zamkneme nebo odemkneme. Je to praktické a pohodlné a většina z nás si už ani neumí představit, že by to dělala jinak. Když se však ovladač nebo přímo systém zamykání porouchá, nic jiného nám nezbývá. Oprava je ale stejně nutnost nejen kvůli našemu pohodlí.

Kde řešit opravu

Možná jste nad tím nikdy nepřemýšleli, ale dálkové ovládání bývá součástí autoklíče a tak je ideálním řešením vyrazit do profesionálního servisu, který se právě opravami a výrobou klíčů od aut zabývá. Když přestane centrální zamykání fungovat, může jít třeba jen o slabou baterku v ovladači nebo drobnou chybu, kterou však neumíme sami vyřešit. Někdy může být zapotřebí přeprogramování nebo nové nastavení a pak je odborný zásah téměř nutností. Zkoušet opravit doma na koleni právě zamykání auta nemusí být dobrý nápad, protože následná případná oprava nebo řešení přidaných problémů se může zbytečně prodražit.

Dálkové ovládání je navíc možné dodat i do aut, kde je pouze centrální zamykání, tedy musíme dávat klíč do zámku. Sada pro instalaci centrálního zamykání pomůže i na vašem autě mít ovládání dálkové a v servisu vám rádi nastaví i další drobnosti, jako je signalizace směrovými světly nebo doba reakce automobilu. Zároveň si při jedné cestě můžete nechat přidělat například náhradní klíče od auta, to kdyby třeba někdy v budoucnu došlo k jejich ztrátě. Když máme možnost usnadnit si život, byla by škoda ji nevyužít.

reklama: