www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 10/02/2018 - 09:41

Jste milovníkem kávy? Pro dobrou kávu už dávno nemusíte jen do kavárny. Připravte si ji doma.

Třeba na unikátním kávovaru JURA E8, jenž vám připraví dokonce 15 úžasných nápojů! Káva totiž, jak je známo, není jen expresso. Díky dvěma výpustím vám dokonce tento model připraví dvě kávy najednou. To ale zdaleka není všechno. Tato mašinka i na pohled velmi dobře vypadá, a stane se tak ozdobou každého interiéru včetně toho kancelářského. Je jen na vás, jestli se v něm bude lépe vyjímat model v barvě platinum, nebo tmavý a uhrančivý JURA E8 Dark Innox.

Je libo kávu po staru?

Nebo na to budete chtít jít tzv. po staru? Do hrnečku můžete nasypat lžičku mleté kávy a zalít ji vodu. Budete mít před sebou turka, jak si ho dělala má babička. A mnozí na takovou kávu (já ji moc nemusím) nedají dopustit dodnes. Jde to ale i jinak.

Džezva, nebo vakuum pot?

Moka express, chemex, french press, aeropress, džezva, ruční pákový stroj, vakuum pot, konvička napoletana, coffee dripper, ruční espresso, kapslové kávovary, kávovar na pody, poloprofesionální automatické a profesionální kávovary. Snad se nám podařilo vyjmenovat většinu možností, jež v současné době při přípravě kávy máte. Máte svého favorita?

Espresso, nebo macchiato?

Ze samotných nápojů pak jmenujme klasické espresso, capuccino, mocca, ristretto, flat white, macchiato, latte, či osvěžující frappé. Každý jsme si oblíbili kávu v jiné podobě. A chceme si ji vychutnat i jinde než v kavárně. Třeba v kanceláři, nebo přímo doma. Pak je na místě pořídit si nějaký kvalitní kávovar.

Domácí poloautomatické a automatické kávovary

Na trhu najdeme opravdu velké množství kávovarů, jež vám připraví šálek někdy lepší, jindy horší kávy. Pákové, bezpákové či plně automatické. Je jen a jen na vás, respektive na vašich nárocích. Některé modely v sobě mají dokonce zabudovaný mlýnek.

Poloprofesionální, profesionální, nebo automatický?

Pokud si na svém šálku kávy opravdu chcete vychutnat, zaměřte svou pozornost na kávovary poloprofesionální a profesionální. Ty se od těch domácích mašinek opravdu odlišují, ať již svou velikostí, funkcemi i různými vychytávkami. Především ale způsobem přípravy espressa. Pro toho, kdo ovšem nechce ztrácet čas přípravou kávy, je tou pravou volbou kávovar automatický.

Kávovary nejnovější generace

My ale pro vás máme ještě něco lepšího. Co byste řekli kávovaru propojenému s vaším chytrým telefonem nebo tabletem? Kávovar, jenž vám připraví i tu nejjemnější mléčnou pěnu. A sám si vyčistí "mléčné cesty". Vaším osobním kávovým sluhou se může stát některý z modelů již zmíněné švýcarské značky JURA, jež automatické kávovary opět posouvá na vyšší příčku.

Splňte si kávový sen

Kávovary JURA dnes jednoznačně patří mezi to nejlepší, co trh s tímto segmentem nabízí. V mžiku si můžete pochutnávat na žhavém ristrettu, ale i na jemném flat white. S možností vyladění teploty mléka i mléčné pěny. Takový kávovar zkrátka splní nejeden kávový sen.

 Kávovary Jura

reklama: