www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 01/29/2019 - 13:46

Kutají své chodbičky, i když je vaše zahrada schována hluboko pod sněhem. A na jaře vás pak pod zelenajícími se trsy čerstvé trávy bude čekat nepříjemné překvapení v podobě děr a krtinců. A vy tak spíše než začátek jara přivítáte deratizátora.

Určitě to také znáte – uschlé keře, které ještě vloni krásně prospívaly, cibulky lilií nebo tulipánů, které jakoby se přes zimu vypařily... buď máte zkrátka opravdu velkou smůlu nebo (a to je pravděpodobnější) škůdce na zahrádce. Mezi ty nejčastější patří krtci, myši a hraboši.

Jak vyzrát na škůdce

Zaručených receptů na hubení škůdců existuje mezi zahrádkáři dost a dost. Jeden univerzální však bohužel neexistuje. Tedy vlastně existuje – pokud vsadíte na přírodní produkty na hubení škůdců, snadno se zavděčíte krkům, hrabošům i hryzcům najednou.

TOTAL GEL KRTEK zachutná všem zmiňovaným, a to aniž by jakkoliv ohrozil další obyvatele zahrady. Nejúčinnější je kombinace lahodně vonícího gelu s mechanickou pastí. Tu stačí vložit na místa, kde se zvířata nejčastěji pohybují, tedy do krtiny nebo hraboší či hryzčí chodbičky.

Do pasti stačí vytlačit několik centimetrů lepivého gelu a těšit se na výsledek. Lepivost není náhodná, díky ní gel ulpí na srsti či packách škůdce, odkud si jej při každodenní hygieně s drtivou jistotou olíže. Po aplikaci gel znovu uzavřete a můžete ho při pokojové teplotě uložit pro další použití. Na další nápor škůdců tak budete okamžitě připraveni.

Lidský pach jako zrádce

Při aplikaci gelu proti škůdcům vás může zradit jediné – váš pach. Vždy proto používejte rukavice, spodní vrstvu hlíny pečlivě oddělte od té spodní (a vraťte je na místo v správném pořadí) a k práci používejte vyčištěné nástroje a pomůcky. S takovou péčí budou škůdci na vaší zahradě brzy jen zapomenutou minulostí.

Náš tip: hledáte více zajímavých tipů pro boj s nežádoucími návštěvníky? Navštivte Stoppest.cz.

reklama: