www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 10/02/2019 - 01:32

Každý, kdo má sklad s větším množstvím zboží a musí řešit i jeho logistiku, potvrdí, že místo je problém. Do čím menšího prostoru zboží vměstnáte, tím více ušetříte za skladovací prostory i dopravu. Velmi vám k tomu napomůže dobrý skladový systém a správné přepravky.

A jaké by ty správné přepravky měly být? Pojďme se podívat na několik vlastností.

Rozhodně musí být stohovatelné

Určitě si vybírejte stohovatelné přepravní boxy, ať je můžete skládat na sebe. Pokud nemáte přepravky s víkem, možná máte tendenci je plnit až po okraj, spíš přeplňovat. To je ale z hlediska prostoru nevýhodné, protože pak přicházíte o možnost stohování. Raději si pořiďte více přepravek a naplňte je tak, aby se daly skládat na sebe. Budou se vám i snadněji přemisťovat.

Hledejte skládací přepravky

Z hlediska zpětné přepravy přijdou vhod i skládací přepravky. Dají se složit kolikrát i na méně než třetinu svého objemu, takže místo toho, aby vám zpět musela jet dvě auta, pošlete pouze jedno. Se složenými přepravkami se rovněž snadněji manipuluje, takže ušetříte i nějaký ten čas.

Mimochodem, víte, že existují i kontejnery s nastavitelnou velikostí? Výška se sestaví podle toho, zda je chcete vyšší, či nižší.

Plast není špatný, spíš naopak

Rozhodně si vybírejte přepravky plastové. Ačkoliv ekologové tvrdí, že plast je špatný, toto tvrzení není až tak černobílé, jak by se mohlo zdát. Plast je především velmi trvanlivý, lehký a pevný, což jej činí ideálním pro výrobu přepravek. Například společnost Schoeller Allibert navíc plastové přepravky vyrábí z recyklovaného plastu. Staré kusy přemění na nové, a tím nezatěžuje přírodu. Tímto způsobem vyrábí velké množství přepravek o různých rozměrech i nosnostech, takže si určitě vyberete. Katalog je k dispozici i online, tak neváhejte a prohlédněte si nabídku. Boxy jsou univerzální, hodí se do libovolného průmyslu, včetně potravinářského.

reklama: