www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 09/25/2018 - 08:36

První a zároveň nejznámější kryptoměnou současnosti je bezesporu Bitcoin. Tato přelomová alternativní měna je stále terčem neustálých spekulací. Jedná se o solidní investiční nástroj? A dá se na kryptoměnách vůbec zbohatnout?

Přelomový rok 2017

Je velmi pravděpodobné, že většina lidí se začala o kryptoměny zajímat právě v tomto roce, kdy jeho hodnoty dosahovaly maxim. Samotný Bitcoin překročil v prosinci tohoto roku poprvé hranici 18 000 USD. Představa, že jste nakoupili kryptoměny na počátku roku 2017 je určitě příjemná, a co teprve v roce 2009, kdy byste za 100 Bitcoinůdali pouze 1 USD a v prosinci roku 2017 byste je mohli prodat za téměř 1,8 milionu USD.

Rok 2018

Od začátku roku 2018 až do současnosti zažívají kryptoměny spíše klesající trend. Mnoho lidí se tak ptá, co se s bitcoinem stalo a zda nepřijdou o svoje úspory. I když momentální situace na burze hlásá mírný propad, prognózy do budoucna nevypadají vůbec špatně. Již několikrát bitcoin vykazoval ústup, avšak po takovém období vždy následoval raketový vzestup. K této teorií se také přiklání mnoho finančních analytiků. Z médií to však bohužel vyznívá jinak. Je zde ale jedna důležitá věc, kterou je potřeba si uvědomit. Média reagují opožděně. Při investování platí nepsané pravidlo, že pokud o příležitosti začnou psát média, tak jste pravděpodobně již promeškali tu správnou chvíli k investici. U kryptoměn to platí dvojnásobně, jelikož výkyvy jsou zde mnohem větší a rychlejší než u ostatních finančních instrumentů.

Čas investovat

Jeden z nejznámějších a nejúspěšnějších investorů na světě jednou řekl: „Musíte být chamtiví ve chvíli, kdy ostatní mají strach a mít strach, kdy ostatní jsou chamtiví.“ Každý profesionálí obchodník totiž ví, že kryptoměny se nakupují právě ve chvíli, kdy jejich hodnota klesá.

Nečekejte tedy na chvíli, kdy média budou plná zpráv o kryptoměnách a skvělé příležitosti k jejich koupi. Pamatujte si, že každý trend jednou skončí, ať už je klesající či rostoucí a úspěch každého investora se odráží od schopnosti nakoupit ve chvíli, kdy se trend začne otáčet. Kryptoměny, především Bitcoin, probíhají v cyklech a dá se očekávat, že při dalším růstu překoná předešlé maximum, a jak nám rok 2017 sám ukázal, tak se to může stát během pár měsíců.

 

reklama: