www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 09/12/2019 - 15:37

Bez svodidel se současný dopravní systém prakticky neobejde. Jejich instalaci přenechejte profesionálům.

Pod pojmem svodidla rozumíme ucelené svodidlové systémy sloužící jako záchytné bezpečnostní zařízení. Často se používají například během prací na všech typech pozemních komunikací, jako jsou silnice vyšších i nižších tříd, rychlostní a místní komunikace i dálnice.

Využití svodidel

Svodidlové systémy chrání všechny účastníky silničního provozu, jak chodce, tak motoristy a především samotné vykonavatele opravných prací. Mobilní svodidla ale nachází své využití také při rozdělování jízdních pruhů při potřebě krátkodobých i dlouhodobých uzavírek a přesměrování dopravy a jako taková nahrazují dopravní značení.

Parametry výběru svodidel

Svodidla se obecně rozdělují do několika kategorií, ať již se jedná o silniční, mostní či zábradelní. Při jejich výběru se zaměřte na několik hlavních parametrů. V první řadě by svodidla měla být plně certifikovaná. Používání veškerých zádržných systémů, jež budou součástí silničního provozu, musí být ze zákona schválené v oboru silničního stavitelství. Pokud se vámi oslovená firma certifikací není schopna prokázat, obraťte se na jinou.

Jednostranná, oboustranná a zábradelní

Jedním z předních dodavatelů silničních zádržných systémů je společnost Svodidla Vesiba, s.r.o., v jejímž portfoliu najdete svodidla jednostranná, oboustranná i zábradelní. Jejich hlavní předností je snadná manipulace a nízká váha, která se paradoxně projevuje na nižší ceně, než se kterou se setkáte u produktů konkurenčních.

Montáž svodidel

Montáž svodidel společnosti Svodidla Vesiba je snadná, rychlá a omezení provozu minimální. Dočasná, tedy plně mobilní betonovo ocelová svodidla jsou otevírací a lehce rozebíratelná. Společnost při ní navíc používá vlastní technické vybavení. Tak neváhejte!

reklama: