www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 03/08/2021 - 01:49

Kouty, kruhová pleš na temeni, polštář pokrytý dalšími a dalšími spadanými vlasy… Cena transplantace vlasů se v dnešní době pohybuje od 50 do 100 tisíc korun. Když zvážíte, že si v podobném cenovém rozsahu dnes můžete pořídit nový telefon, televizi či dovolenou, není to až tak závratná částka. Z dovolené se vrátíte, ale transplantované vlasy zůstanou. Proč plešatění potkává zejména muže a v jakých případech ženy? Jaké jsou možnosti transplantace vlasů a na koho se obrátit?

Muži, pleš a hormony

Transplantace vlasů potkává častěji muže z jednoho prostého důvodu. Mužský pohlavní hormon se objevuje i v oblasti vlasového porostu, kde přeměnou na svoji aktivnější variantu ohrožuje vlasové váčky. Nadměrný výskyt testosteronu je tedy pro muže něčím, na co většina z nich doplatí ztrátou kštice a plešatením. Paradoxem je, že testosteron takto negativně působí zejména v oblasti čela a temene, nicméně další ochlupení neohrožuje - spíš naopak. Mužný porost na hrudi, zádech či ramenou vás proto v případě plešatění jen tak neopustí.

Ženy a geny

Ženy s nevhodnou genetickou dispozicí a s rostoucím věkem mohou s podobnými problémy potýkat rovněž. Vypadávání vlasů neboli alopecie má více příčin. Zhoršená funkce štítné žlázy a hormonální nerovnováha, menopauza či první týdnu těhotenství, to vše patří mezi faktory ovlivňující vypadávání vlasů. Může se však jednat i o geny a rozsáhlejší padání vlasů se objeví již v brzké fázi puberty. Geny však nejsou jedinou příčinou. Můžete doplatit i na přílišnou pozornost, kterou denně věnujete svému účesu. Žehličky, kulmy, fény a agresivní barvy na vlasy jsou nepřítelem hustého porostu. To, co vám prokáže službu dnes tím, že na plese budete jednoznačně za hvězdu s loknami až po ramena, vás může v budoucnosti ohrozit. Transplantace vlasů jsou proto řešením nejen pro muže, ale také pro ženy, které na ztrátu vlasů mohou trpět daleko citlivěji. Cena transplantace vlasů u mužů a žen není výrazně rozdílná, protože se jedná o stejnou metodu. Pacient si v případě takového rozhodnutí zkrátí vlasy v části hlavy, kde je jich dostatek a ty se následně přemístí do částí, kde se objevila lysina. Bez jizev a s lokální anestezií.

Jakými způsoby transplantace vlasů probíhá?

Při transplantaci vlasů se v nejideálnějším případě transplantují vlasy klienta z částí, kde jich má dostatek. Vlasy se tak lépe ujmou a nenastartují případnou autoimunitní reakci těl. To se naopak nemusí vždy spokojit s vlasy případného dárce nebo s umělými. Je to podobné, jako když přesazujete květinu a doufáte, že se v nové půdě a novém květináči ujme. V to samé doufáte při transplantaci vlasů Ta dnes nabízí již více variant přemisťování vlasových štěpů. Jeden štěp je přitom tvořen dvěma až třemi vlasy.

  • Přemístění vlasových folikul pacienta za pomocí přístroje:

V rámci zákroku prováděného robotem je vlasová tkáň, z níž vlas vyrůstá, citlivě přemístěna například ze zátylku hlavy do čela. Při této metodě dochází automaticky během transplantace k počítání vlasových štěpů a celkově k ohleduplnějšímu zacházení s vašimi vlasy. Pokud se vlasy dobře ujmou, mohou bez problému růst dál a to až po dobu 25 let.

  • Přemisťování jednotlivých vlasových štěpů:

Odebraný štěp míří nejdříve pod mikroskop, kde jsou tříděny a následně transplantovány na požadované místo. Tento způsob transplantace se začal rozvíjet již v roce 1995 a stále patří mezi často volenou variantu při tranplantaci vlasů.

  • Přemístění vlasového proužku:

Tohle může znít už jako závažnější operace, ale nemějte obavy. Přemístěný vlasový proužek ze zadní části hlavy vám v týle nijak chybět nebude a drobná jizva po sešití je zakryta vlasy.

Kam, jak dlouho a kolik?

Není výjimkou, že za novými vlasy či jinými částmi těla se může cestovat. Česká republika vyniká v oboru plastické chirurgie jak svou cenou tak kvalitou a ročně láká mnoho zahraničních zájemců či zájemkyň. Rozhodne-li se naopak někdo z České republiky pro zákrok v zahraničí, musí navíc počítat s tím, že si připlatí. A to přinejmenším za cestu, ubytování a další servis. Transplantace vlasů může trvat až 10 hodin a zaměříme-li se blíže na cenu, je nutno počítat nejméně s 50 tisíci korun. Pokud máte zájem o větší zákrok, tzn. přemístění většího množství vlasových štěpů mít kštici a účes jako v osmnácti, počítejte i se 100 tisícovou investicí. Ke svému cíli se můžete rovněž přibližovat postupně a transplantace vlasů si “dávkovat” podle finanční situace. Držíme palce přejeme, aby se z vašeho hřebenu stal přítel, ne hrozba. Máte s transplantací vlasů vlastní zkušenost? A byli byste ochotni za ni zaplatit zmiňovanou částku? Dejte nám komentáři vědět.

reklama: