www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 05/27/2019 - 14:29

Zjištění, jak jste na tom se svou současnou váhou, není nic složitého. Když se klasicky zvážíte, málokdy poznáte, zda je tato hodnota v pořádku, nebo nikoliv. Proto je na místě realizovat výpočet BMI, který bere kromě váhy v potaz také vaši výšku. A právě výsledná hodnota vám muže leccos říci. Co když vyšla poměrně vysoká? Znepokojení je na místě. Proč?

Komu ukázala BMI kalkulačka vysokou hodnotu, ten patří do rizikové skupiny

Hodnoty mohou vycházet různé. A to i malé, které značí podváhu. Mnohem častější situací však bývá to, že BMI kalkulačka ukáže hodnotu spíše vyšší. Konkrétně takovou, která přesahuje číslo 25. To je limitním ukazatelem pro optimální, tedy ideální váhu. Dané číslo může být vyšší o jednotky, ale u některých jedinců dokonce i o desítky. To už je dobrý důvod k zamyšlení nad tím, zda by nebyla na místě účinná dieta. V těchto případech je určitě dobré nic neodkládat a začít jednat. Z jakého důvodu? Tím hlavním jsou samozřejmě rizika zdravotní, ale ta určitě nejsou jediná, která budeme chtít zmínit.

Vysoké BMI je spojeno s řadou rizik

Lidé tuto hodnotu často podceňují, což není správné. Jakmile přesahujeme vypočtené číslo 25, objevuje se celá řada rizik. Ty hlavní se pochopitelně týkají zdraví, jelikož lidé s vysokým BMI spadají do rizikových kategorií. To znamená, že jsou náchylnější k různým nemocem, stejně jako u nich hrozí i větší riziko zdravotních komplikací, které mohou souviset i se smrtí. Zapomínat dále nelze ani na to, že vysoká hodnota je obvykle spojena také se špatnou fyzičkou. Člověk nemá pohyb, což se také negativně podepíše na jeho fyzickém stavu. Důvodem, proč se znepokojovat, je samozřejmě také vzhled. Je pravdou, že podle něho bychom nikoho neměli soudit, ale zároveň je vhodné dodat, že kdo nemá nemoc která by způsobovala nadváhu, ten může se svou postavou něco dělat a přebytečná kila může držet v určitých přijatelných mezích.

reklama: