www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 10/08/2020 - 15:27

Jak nejlépe vyčistit šperky? Ideálně ultrazvukem! A nejenom šperky, ale i mince, pera, brýle, porcelán a CD disky!

Ultrazvuková čistička je skvělým vynálezem nacházejícím své využití napříč obory. V první řadě vyniká rychlostí, efektivností a precizností čištění v kombinaci se schopností zasáhnout i těžce dostupná místa. A obejde se bez asistence člověka!

Mocný ultrazvuk

Pojďme si trošku oprášit znalosti z fyziky. Ultrazvuk je akustické a lidským uchem téměř nezaznamenatelné vlnění. V živočišné říši je primárně využíván ke komunikaci. Lidská společnost jej využívá především v medicíně (sonografie, echokardiografie, odstraňování zubního kamene). Pomocí ultrazvuku se však cvičí psi, plaší zvěř, měří hloubka, vzdálenost i úroveň hladiny, zvyšuje vlhkost vzduchu v místnostech. A v neposlední řadě lze ultrazvuk využít i k očiště předmětů různého charakteru.

Široké možnosti využití

Ultrazvukové čističky v závislosti na jejich typu a objemu nacházejí své využití v celé škále oborů. Setkáte se s nimi v nemocnicích, zubních ordinacích, zlatnictvích, hodinářstvích i zámečnictvích. Ultrazvukovou čističku si ale pochvalují i instalatéři, kterým například pomáhá při čištění sifonů a kovových i plastových dílů složitých tvarů. Dobře však slouží i kadeřnicím, v optikách a autoservisech. A i ve spoustě domácností.

Jakou čističku zvolit?

Na trhu se setkáte s několika typy domácích čističek. Základní rozdělení je na čističky domácí, laboratorní a průmyslové. Jejich primární využití v podstatě prozrazují jejich názvy. Cestu do stále většího počtu domácností si nacházejí čističky domácí sloužící k preciznímu čištění spousty předmětů denní potřeby, jako jsou hodinky, šperky, brýle, mince, pera, pinzety, porcelán, ale i CD a DVD přehrávače, zubní protézy, rovnátka atd. Tuto čističku pořídíte i za čtyři tisíce korun.

Laboratorní ultrazvukové

Nejenom v laboratořích, ale v celé řadě dalších provozoven využijete čističku laboratorní. Ta může být buď digitální, či duální. Výběr konkrétního modelu podřiďte především stupni znečištění a komplikovanosti očisty daného předmětu. Objem čističky pak volte s přihlédnutím k množství čištěných předmětů.

Digitální, nebo duální?

Běžnou očistu hravě zvládnou cenově dostupné laboratorní čističky digitální (laboratory digital) vhodné do autoservisů, optik, stomatologických ordinací, klenotnictví i elektrotechnických dílen. Komplikované čištění (například očistu silně znečištěných dílů či těžce dostupných míst) je však vhodné svěřit čističkám duálním (laboratory dual). Ty navíc umožňují nastavení frekvence čistění. Čím nižší bude, tím intenzivněji bude daná čistička čistit. Vyšší frekvence čištění si zase poradí i s malými detaily.

Čističky do těžkého průmyslu

Další kategorií jsou vysokoobjemové ultrazvukové čističky průmyslové vhodné pro průmysl a těžkou servisní činnost. Ty disponují řadou nastavitelných a regulovatelných funkcí umožňujících ten nejlepší možný výsledek.

reklama: