www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 10/04/2022 - 21:47

Také vás drtí inflace? Končíte každý měsíc v kontokorentu? Obáváte se, že brzy nebudete mít prostředky na pokrytí základních životních potřeb? Neklesejte na mysli! Každá situace totiž má své řešení.

Cesta z finanční tísně vede dvěma cestami. Zvýšením příjmů, snížením výdajů, popřípadě kombinací obojího. Prvním způsobem je přivýdělek, třeba ve formě brigády. Ty sdružují k tomu určené servery (Jobs.cz, Prace.cz, aplikace Práce za rohem atd.). Projděte si nabídky a třeba narazíte na formu přivýdělku, která vám bude vyhovovat.

Snižte svou energetickou spotřebu

Velkou část koláče jménem rodinné výdaje (mnohdy i třicet procent a více) tvoří náklady na energie. Cesta k úsporám tedy vede přes snížení energetické spotřeby. Ano, v poslední době to slyšíme ze všech stran. Měli bychom méně svítit i topit. Teď to ještě jde, ale až udeří mrazy, zřejmě ani tři svetry nás nezahřejí. I tak je propočítáno, že snížení teploty o jeden stupeň vede v dlouhodobém horizontu k úsporám ve výši pěti procent.

Sledujte akce obchodních řetězců

Další velkou část rodinného rozpočtu činí náklady na potraviny. Zde se vyplácí sledovat akce pořádané obchodními řetězci. Albert leták v okamžiku psaní tohoto článku nabízel vepřovou kýtu s padesátiprocentní slevou. To už se vyplatí nakoupit ji do zásoby a zamrazit. A začněte vařit z cenově dostupnějších surovin. Recepty na cenově nepřemrštěné pokrmy najdete třeba na serveru albert.cz

Maso každý den? Opravdu?

Jste si jisti, že každý den potřebujete maso? Taková poctivá rajská omáčka je vynikající i bez masa. Z cenově dostupných ingrediencí je poskládaný také palačinky recept na již zmíněném serveru albert.cz. Palačinky přitom jsou vynikající. Dají se jíst naslano i nasladko. A zvládne je naprosto každý včetně malých dětí.

Zbavte se svých neřestí

Některé položky by bylo na místě ze spotřebního koše vyškrtnou definitivně. Typicky se jedná o alkohol a cigarety. Neobejdete se bez nich? V tom případě se přihlaste na odvykací kúru. Asi nebude dobré odepřít dětem banány, a přitom si stále dopřát krabičku cigaret. Nebo ano?

reklama: