www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 03/19/2021 - 03:08

Snem každé ženy je dokonalá pleť za všech situací. Jen málokterá ale má to štěstí a do vínku perfektní pleť opravdu dostala. My ostatní musíme přírodě trochu pomoci.

Různé typy pleti

Výběr vhodné kosmetiky dokáže s naší pletí zázraky. Platí to bohužel i naopak, použití nevhodných přípravků nám stav naší pleti nejen nezlepší, ale může mít vliv i na jeho zhoršení. Správná péče o pleť může vypadat složitě, ale když víme jak na to, je to snadné. Pleť je nejcitlivější na obličeji, který navíc denně vystavujeme slunečním paprskům, prachu, smogu, výkyvům počasí a dalším faktorům, které mají na její kvalitu a kondici vliv. Večerní péče by se tak měla stát rituálem, bez kterého nejdeme spát. Pleť musíme odlíčit a vyčistit a aplikovat výživné krémy, které pomohou s regenerací přes noc. K tomu ale potřebujeme přípravky určené pro náš typ pleti. Jinou péči vyžaduje mastná a problematická pleť a jinou pleť suchá, s jedním univerzálním krémem si tak většinou nevystačíme.

Konkrétní odpovědi

Vyznat se v potřebách právě naší pleti a mít tak možnost jí dopřát to nejlepší ale může být problém. K tomu, co nám vyhovuje, můžeme dojít buď metodou pokusu a omylu, tedy stále zkoušet nové přípravky a čekat, jaká bude reakce. Tím ale riskujeme, že si pleť podráždíme nějakou kosmetikou, která jí nesedne, a budeme pak řešit mnohem horší komplikace. Druhou a k pleti šetrnější možností je analýza pleti, která umožní do hloubky poznat konkrétní potřeby naší pleti. Pak lze zacílit péči a vybrat vhodné kosmetické přípravky. Výsledky analýzy nás mohou překvapit, mnoho žen se totiž domnívá, že má jiný typ pleti, než ve skutečnosti má. Zjistí tak i, že dlouhou dobu používaly přípravky, které nebyly úplně to pravé.

Zohlednit bychom pak měli i počasí, pitný režim nebo změny v životosprávě, to vše se na naší pleti projeví. Správný výběr přípravků pomůže naší pleti, aby vypadala zdravě a dokonale.

reklama: