www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 03/26/2020 - 08:30

Zdraví firmy nezáleží jen na skvělém podnikatelském nápadu, entusiasmu majitelů a zaměstnancích, na které jsme měli štěstí. Zdravá firma musí mít správně vedené účetnictví. Snažíte se na jeho vedení ušetřit? Nedělejte to, obvykle jde o tu nejdražší variantu.

Po založení naší firmy jsem se stala holkou pro všechno – i tou přes účetnictví

Ze dvou společníků jsem se jako ta pečlivější stala člověkem, který se stará o účetnictví, mzdy a též daně. Pouze jednou ročně k nám došla známá účetní, která dala dohromady účetnictví a připravila daňové přiznání. A můžu vám říct, že katastrofa to byla po celý rok. O týdnu před podáváním daňového přiznání ani nemluvě.

V součtu jsem se musela účetnictví a všem věcem kolem věnovat až čtvrtinu celkového času. Nemáte zkušenosti, mnoho věcí děláte složitěji, než je zapotřebí. Chyby též stojí peníze na různých pokutách, sankcích, zbytečných kontrolách. Rovněž na času, kdy opravujete, co jste neudělali dobře. Ještě horší než ztráta času s administrativou a s účetnictvím je stres kolem. Obáváte se každého telefonátu z finančního úřadu, každé obálky do vlastních rukou, nemluvě o kontrolách.

Nejšílenější pak byla příprava daňového přiznání

Účetní po čtyřech dnech sezení nad podklady vyřkne ortel: „Máte 3 miliony zisk.“ Vyvalíte na ni oči a zmůžete se na jediné: „Ne, nemáme.“ Paní znejistí, začne opět prohlížet doklady a něco změní v účetním programu. Asi za deset minut se ozve znovu: „Tak ne, máte 3 miliony ztrátu.“ To už vám začne připadat legračnější a odpovídáte stejně: „Ne, nemáme.“

Raději rychle k profesionálům

Tohle skutečně není smyšlený příběh. Kdo nechce zažívat podobné stresové situace a neprofesionalitu, měl by si rozhodně nechat vést účetnictví profesionální firmou, která ví, co dělá. Proto jsme i my s firemním účetnictvím po třech letech trápení skončili u Jake&James. Už sice nemáme třímilionové zisky, které by se během pár minut měnily na stejně velké ztráty. Méně se tedy nejen stresujeme, ale i smějeme. Pravdou ale je, že je naše podnikání zdravější a mnohem profesionálnější.

Kvalitní vedení účetnictví nám šetří čas, daňová optimalizace peníze, a účetní poradenství pomáhá udržet firmu finančně zdravou. Toto řešení ráda doporučím každému, kdo se bude snažit nesmyslně ušetřit ve firemních nákladech právě na vedení účetnictví.

reklama: