www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 11/09/2020 - 11:22

Magnetický separátor je potřeba na třídění materiálů v mnoha recyklačních či výrobních procesech v továrnách. Slouží k odstranění kovových kontaminant ze suchých a mokrých směsí. Určitě si nikdo nepřeje, aby jeho vyrobené produkty, polotovary a suroviny byly znečištěny kovovými šponami, matkami či šroubky, které se zde mohou dostat při výrobním procesu. Magnetické separátory neslouží jen k pečování o výrobky, ale chrání Vaše technologie a pomáhají Vám dodržovat právní normy. Tyto přístroje jsou potřeba v mnoha továrnách v chemickém, farmaceutickém, papírenském průmyslu, při třídění odpadu, vyrábění potravin, při těžbě nerostů, v potrubí atd. Magnety, které separátor obsahuje mohou být neodymové, AlNiCo či feritové.

Máme několik druhů magnetických separátorů jako jsou potrubní, deskové, průtokové, roštové, rotační a jiné. Nejdůležitější je však rozdělení do dvou skupin, a to na separátory pro suché směsi a pro mokré směsi. Každé se pak ještě dělí na separátory s ručním a automatickým čistěním. Ty s manuálním čistění vyžadují lidskou obsluhu, ale zase se to projeví na nižší ceně.

Pokud pracujete se sypkými materiály jako je mouka, rýže, obilí, sůl atd., poslouží Vám separátory pro sypké směsi (suché směsi). Jsou hojně používané např. v potravinářství. Separátor zamezí strhnutí kovových kontaminant proudem sypké směsi. Pokud by se ve Vašich hotových potravinách nacházelo mnoho kovových nečistot, jistě by to pro Vás mělo nepříjemné dopady. Separátory Vás nejen ochrání před právními spory, ale také ochrání Vaše výrobní technologie. Ušetří Vám tak spoustu peněz.

Naopak pokud pracujete s polotekutými či tekutými materiály a nechcete v nich nacházet kovové nečistoty, stačí si pořídit magnetický separátor pro mokré směsi. Hodí se na materiály jako je např. kečup, čokoláda, jogurt, olej a další. Jestli chcete ušetřit své zaměstnance, určitě si kupte separátor s automatickým čistěním.

Kde si nechat magnetický separátor vyrobit?

Firma MAGSY je v magnetických separátorech mezi jedničkami na trhu. Nabízí desítky separátorů skladem, ale rádi Vám také vyrobí magnetický separátor na míru. Mají vlastní výrobní továrnu a servisní tým, který doručuje objednávky i do dvou dnů. Mají pobočky po celé Evropě a na trhu jsou již více jak 20 let. Na skladě najdete mimo separátorů také přes 4 000 000 různých magnetů, magnetických pomůcek, nerezových materiálů a dalších. Magnetický separátor si můžete objednat na jejich webu magnetickeseparatory.cz

 

reklama: