www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 01/24/2020 - 14:11

Pokud vašemu organismu dopřáváte konopný olej často a to alespoň několikrát týdně ve formě nejen pečující kosmetiky, můžete tím přispět k lepšímu fungování celého těla, ale zbavit se i celé řady nepříjemných potíží, kterými už případně trpíte a s nimiž si tato tekutina dokáže poradit. Víte, jaké látky tento olej obsahuje a na jaké choroby zabírá? A znáte všechny cesty, jakými ho můžete do vašeho těla dostat? Podle všech dosavadních zkušeností i na základě mnoha nejnovějších výzkumů jde jednoznačně o látku, která má lidskému organismu co nabídnout a proto jí dnes budeme věnovat několik následujících odstavců.

Konopný olej je velmi efektivní pomocník nejen ve formě pečující kosmetiky

To, že může být konopný olej lidskému tělu velice prospěšný, je fakt, který je znám už dlouhá staletí. Většina lidí si však zřejmě klade otázku, čím to, že je při léčbě mnoha nemocí tak mimořádně efektivní. Odpověď je přitom vcelku prostá a to zejména tehdy, hovoříme-li o oleji, který nejenže je za studena lisován z konopných semínek, ale je zároveň obohacen o extrakt z celé zelené rostliny. Taková tekutina totiž krom řady významných látek (uvedeny ve výčtu níže) obsahuje navíc tzv. kanabinoidy. Právě v kanabinoidech spočívá vysoká efektivita léčby.

Tělu prospěšné látky obsažené v konopném oleji

Konopný olej obsahuje některé látky, bez nichž se lidský organismus jednoduše nedovede obejít. Které to jsou?

a) PROTEINY

- Jde o jednu ze základních stavebních složek našich tkání.

b) VITAMÍNY A MINERÁLY

- Vitamíny A, B, C, D, E a K mají svou nezastupitelnou roli při výměně a vstřebávání látek, zatímco minerály (hořčík, draslík, vápník, železo…) jsou důležitou stavební složkou tkání, zajišťují nervové vzruchy, kontrolují metabolismus a podobně.

c) NENASYCENÉ MASTNÉ KYSELINY

- Omega 3 a Omega 6 nenasycené mastné kyseliny mají protizánětlivé účinky a zpomalují buněčné stárnutí. Mají svůj význam v boji proti depresím i při prevenci srdečních onemocnění.

d) ANTIOXIDANTY

- Působí jako prevence proti některým druhům rakoviny a rovněž brání vzniku srdečně-cévních chorob.

Více, než 100 různých kanabinoidů + endokanabinoidní systém

Nyní se vrátíme k tzv. kanabinoidům, které bývají obsaženy v těch konopných olejích, jejichž součástí je rovněž extrakt ze zelených částí rostliny. Značná efektivita léčby mnoha nemocí a tělesných neduhů je zejména jejich zásluha a nyní se dozvíte, proč je tomu tak.

Člověk je totiž obdařen tzv. endokanabinoidním systémem složeným z mnoha kanabinoidních receptorů nejrůznějších typů. To ve zkratce znamená, že je lidské tělo ideálním příjemcem těchto prospěšných látek, kterých je dnes známo více, než 100 a které dovedou účinně bojovat s celou škálou nemocí. Je vhodné zmínit se o jedné chorobě, která je v mnoha svých podobách doslova „metlou lidstva“. Je jí rakovina. Podle nejnovějších studií totiž některé kanabinoidy mohou dokonce bránit rakovinným buňkám v dělení a napadání zdravé tkáně.

3 základní způsoby „konzumace“

Konopný olej můžete vašemu organismu dodat v nejrůznějších podobách a nejrůznějšími cestami. Jaký způsob zvolíte, obvykle záleží především na tom, kterou chorobu hodláte léčit, případně na faktu, zda konzumaci této blahodárné tekutiny pojímáte pouze jako prevenci.

ZPŮSOB PODÁNÍ

KONKRÉTNÍ MOŽNOSTI

Orálně

Konzumujte ho přímo nebo v tobolkách. Ochuťte jím nápoje a nejrůznější pokrmy.

V léčivých přípravcích

Velmi efektivní léčba řady kožních onemocnění! Používejte olej přímo nebo v mastech, gelech či balzámech.

V kosmetice

Nejrůznější krémy, balzámy či šampony s jeho obsahem mají blahodárný vliv na zdraví kůže, vlasů i nehtů.

Boj s kožními chorobami

Léčba značného množství kožních nemocí či zranění je dnes bez použití kvalitní pečující kosmetiky z konopných olejů nebo medikamentů s jejich obsahem takřka nemyslitelná. To nás opět vrací k již zmiňovanému endokanabinoidnímu systému. Je totiž faktem, že zdaleka největší počet odpovídajících receptorů, schopných přijímat účinné látky, se nalézá právě na lidské pokožce a aplikace mastí či balzámů je tedy v řadě případů dokonale cílenou léčbou.

Ještě dřív, než vyjmenujeme alespoň některé z kožních neduhů, s nimiž si konopný olej dovede velmi dobře poradit, zmiňme jednu z vzácných a život omezujících chorob, kterou je „nemoc motýlích křídel“. Při boji s ní, se totiž v řadě případů velice slušně osvědčil. A s čím vám tedy může ještě pomoci?

1. Se spáleninami

2. S proleženinami

3. S hemoroidy

4. S léčbou akné

5. S likvidací bílých plísní

6. S lupénkou (částečně)

7. S opary

8. S léčbou ekzémů

Spektrum onemocnění, při jejichž eliminaci se konopný olej s úspěchem běžně používá, je už dnes velmi široké. Vzhledem k mnoha pokračujícím výzkumům lze však vcelku oprávněně předpokládat, že léčebný potenciál této blahodárné tekutiny je ještě o poznání větší, než se nám prozatím podařilo prokázat. Jako laici se však můžeme spíše jen dohadovat, čím nás konopný olej do budoucna překvapí. Věřme však, že ještě neřekl své poslední slovo. Úleva, kterou dnes a denně přináší milionům lidí na celém světě, kteří nejrůznější medikamenty s jeho obsahem používají, je totiž bezpochyby k nezaplacení. Doufejme, že se jí brzy dostane i mnoha dalším pacientům.

Možná i vy znáte někoho, kdo se bez přípravků s obsahem konopného oleje v podstatě neobejde, není to tak? A nenašel by se náhodou nějaký balzám či šampon také u vás doma?

reklama: