www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Ne, 01/20/2019 - 11:31

Na pohodlnost při cestování v Schengenském prostoru jsme si zvykli velmi rychle. Člověk se může pohybovat po EU jen s platným občanským průkazem, nikde ho nečekají žádné přísné kontroly a ověřování totožnosti. Není divu, že jsou pak lidé tak překvapení, když se vydají mimo EU. Získávání víz je poměrně komplikovaný proces, obzvlášť v případě Ruské federace.

Cestování do Ruska je dost specifické. Pokud se tam chcete vydat, musíte získat buď turistické, nebo služební vízum. Abyste ho ale dostali, potřebujete také pozvánku nebo potvrzení od hotelu, v němž se chystáte ubytovat.

Jaké jsou typy víz?

Je jich spousta. Většina lidí si zařizuje turistické vízum, které má platnost do 30 dnů. Podnikatelé někdy využívají obchodní vízum s platností 90 dnů. Jestliže míříte za českým příbuzným žijícím dlouhodobě na území Ruské federace, využijte soukromého víza. Pak jsou ještě varianty pro cestující za účelem studia, práce a speciální tranzitní vízum, jestliže přes Rusko jen projíždíte. Podmínky jsou poměrně přísné – například u tranzitního víza vám vypočítají, kolik dnů vám bude cesta přes Rusko trvat a víc času prostě nedostanete.

Jak dlouho vyřízení víza trvá?

Čím dříve s vyřizováním začnete, tím lépe pro vás. V extrémních případech ho lze získat i do čtyř pracovních dnů, ale dost si připlatíte. V případě, že spěcháte, je rozhodně lepší nechat vyřizování na odbornících, kteří s tím mají dostatek zkušeností. Zkuste to na www.vizumrusko.cz, kde nabízí vyřízení právě do 4 pracovních dnů. Navíc jsou schopní vám pomoct nalézt také levné letenky, hotel nebo cestovní pojištění. Prostě a jednoduše vás připraví, abyste mohli za ty čtyři pracovní dny v klidu odletět vstříc krásné zemi.

Na závěr je třeba zmínit ještě jednu věc. Všechny ty komplikace s vízem se určitě vyplatí, Rusko je nádherná krajina a tolik odlišná od té naší, že ji prostě musíte poznat.

reklama: