www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 11/30/2023 - 21:54

Neodmyslitelnou součástí každého šatníku je košile. Plzeň je proslulá řadou obchodů, které se na prodej těchto módních kousků zaměřují. Najít ten správný ale dá občas zabrat.

Bez košile do společnosti nelez. To sice dnes už úplně neplatí, přesto na ně řada lidí stále nedá dopustit. Není divu. Košile jsou ozdobou každého šatníku. Jde o krásný kousek oblečení, který se skvěle hodí na téměř každou akci.

Při výběru se stačí řídit několika zásadami. Podle své postavy se zaměřte na střih, volte podle konkrétní příležitosti a zvolte správnou velikost.

Jaký střih košile zvolit?

Výběr konkrétního střihu není jen tak. Sáhnout můžete po variantě slim, extra slim nebo regular. Pokud chcete, aby vynikla linie vašeho těla, zvolte slim. Jestliže byste rádi, aby vaše postava byla ozdobou sálu nebo události, nebojte se střihu extra slim.

Varianta regular skvěle padne mužům s klasickou postavou. Nikde příliš neobepíná a pomůže i se zamaskováním případných disproporcí.

Výběr košile podle příležitosti

Pánské košile je možné dělit i podle příležitosti – na formální a neformální. Pokud máte v plánu vyrazit na společenskou akci, nebojte se formálního stylu s neutrálními barvami.

Pro obchodní jednání se skvěle hodí košile s decentními vzory. Pokud sháníte kousek pro volnočasové nošení, nebojte se odvázat s mírnou dávkou extravagance. Hodit se mohou košile se vzorkem, který na první pohled zaujme.

Jak je to s velikostí košile?

Při výběru správné velikosti se zaměřte na délku rukávů a na obvod krku. Jde o dvě zásadní míry, které mají rozhodující vliv na to, jak se v košili budete cítit.

Obvod krku můžete jednoduše změřit krejčovským metrem pod úrovní ohryzku. Platí, že mezi krk a límec byste měli pohodlně vložit jeden prst. Z pohledu délky rukávů platí, že manžeta by měla končit u kloubu palce. Myslete také na to, že ze saka má kousek košile vyčnívat.

Chcete pomoci s výběrem košile? Plzeň je pro počet specializovaných obchodů známá. S volbou toho správného ale buďte obezřetní. Projděte kladné reference a poraďte se třeba i s rodinou a kamarády.

reklama: