www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 09/27/2018 - 00:36

První kolo je v životě každého dítěte významným okamžikem. Někteří z nás na svoje první kolo vzpomínají celý život. Chystáte se i vy koupit svému potomkovi kolo, avšak přesně nevíte, podle čeho správně vybrat? Pojďme se společně podívat, jak při výběru nešlápnout vedle.

Zaměřte se na velikost

Základ všeho je vybrat správnou velikost kola. Mnoho rodičů se mylně domnívá, že pokud koupí větší rám, dítě do něj časem doroste. Je jasné, že kolo není zrovna levnou záležitostí a určitě chcete, aby vaší ratolesti vydrželo dlouho. Pokud však koupíte větší velikost, hrozí zde reálné nebezpečí, že si dítě neosvojí správnou techniku jízdy či si přivodí úraz. Kolo tak vždy musí mít ideální parametry. Dětská horská či silniční kola jsou dostání ve čtyřech velikostech – a to 12, 16, 20 a 24 palců. U některých prodejců možná naleznete i velikosti 14 a 18, avšak není to pravidlem a většinou se jedná o jakési „mezistupně“. Pamatujte také na to, že dítě bude nejspíše na kole nejisté, než se naučí správné jízdě. Je proto dobré, aby dosáhlo nohama na zem a nemuselo se zbytečně natahovat směrem k řídítkům. Vždy je lepší, aby si dítě kolo ozkoušelo a samo vám řeklo, jak mu sedí.

Bezpečnost na prvním místě

Podobně jako v případě silničních či horských kol pro dospělé, i ta dětská se vyrábí v mnoha designech a barevných provedeních. Dítě můžete pro jízdu motivovat tím, že investujete do kola, které se mu bude líbit. Můžete jej také vybavit různými prvky, které se dítěti budou zamlouvat – jako je barevný klakson, tachometr na kolo, třásně či košík na řídítka apod. Nezapomínejte také na bezpečnost! Základem by měla být cyklistická helma, vhodné oblečení, cyklo rukavice či reflexní pásky a nálepky. Pokud je vyberete s oblíbeným motivem vašeho dítěte či v jeho oblíbené barvě, lépe se naučí, že při jízdě je nutné dbát na bezpečnost.

A podle čeho vybíráte kolo pro dítě vy?

reklama: