www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 05/02/2016 - 10:55

V současné době se široká veřejnost seznamuje s elektronickými výcvikovými obojky, které usnadňují a zefektivňují trénování psů. Nicméně vnímání této praktické pomůcky je ovlivněno řadou nepravdivých mýtů. V následujících řádcích vám prozradíme, jak výcvikové obojky fungují.

Kompletní výcviková sada se skládá z vysílače, přijímače s elektrodami. Nejprvevýcvikové obojky připnete přijímač kolem krku psa, přičemž elektrody se musí dotýkat krku. Poté vezmete do rukou vysílač, jehož prostřednictvím budete ovládat funkce na přijímači. Výcvikové obojky produkují tři impulzy – elektrický, vibrační a zvukový.

Elektronické výcvikové obojky se liší především technickými parametry, jako jsou dosah přijímače, způsob napájení a vodotěsnost. Sílu impulzů a vibrací můžete regulovat podle vlastního uvážení. Menšímu plemenu nastavíte nižší úroveň a velkému plemenu zase vyšší úroveň. U některých modelů je možné jedním vysílačem ovládat dva i tři výcvikové obojky zároveň.

Pro koho jsou výcvikové obojky vhodné?

Tréninky podstupují psi zpravidla od šesti měsíců života, přičemž už v tak útlém věku můžete výcvikový obojek použít. Slabé impulzy jsou zdravotně nezávadné a nebolestivé, tudíž vašemu čtyřnohému příteli neublíží. Účelem je pouze upozornit psa, že neposlouchá a dělá něco špatně. Elektronické obojky jsou vhodné pro všechna plemena, ať už s hustou či jemnou srstí.

Pestrým produktovým portfoliem se pyšní internetový obchod elektronickeobojkypropsy.cz, ve kterém můžete narazit na levné varianty už od 1 530 Kč. Nicméně za příliš nízkou pořizovací cenu nepořídíte profesionální obojek. Výrazně jste omezení funkcemi. Kynologové a nároční majitelé psů se uspokojí s výcvikovými obojky, jejichž cena se pohybuje kolem hranice 3 000 Kč. Vyplatí se sledovat také slevové akce.

reklama: