www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 04/01/2020 - 09:05

Teplá voda patří k základním vymoženostem doby. Uvědomíme si to zejména ve chvíli, když o ni přijdeme. Na svých dobrodružných cestách, nebo když nás doma zklame bojler.

Bojler rozhodně není věčný spotřebič a jednou doslouží. Pokud se o něj pravidelně staráme, vydrží déle. Ale ruku na srdce, kdo tohle dělá? U bojleru obvykle už jen hasíme problém, který s ním máme. Pokud už nestačí servisní zásah, což u hodně starých bojlerů platí téměř vždy, je zapotřebí výměna bojleru.

Jaké závady vedou u bojleru k jeho výměně?

Bojler občas teče

Nejde o žádnou příjemnou záležitost, zejména ne v místnostech, kde nám hrozí poškození podlah či protečení kapající vody do míst, kde i toto menší množství vody dokáže ve výsledku způsobit škody. Může jít jen o poruchu těsnění, které zestárlo a dosloužilo. Ideální je jej měnit v rámci pravidelného servisu, ne až při havárii. Pokud však má bojler poškozenou nádrž, praskl nebo prorezivěl, je nutná jeho výměna.

Starý bojler přestává hřát

U novějších modelů bude dostačující výměna topného tělesa. U starších je ale už na místě instalace bojleru nového. Bojler, který přestane hřát, může být i nebezpečím pro domácnost z důvodu vzniku zkratu a následného požáru.

Když nám teplá voda leze do peněz

Ano, právě starý neekonomický bojler dělá často tu největší položku na účtu za elektřinu. Moderní bojlery jsou úspornější, mnohdy i s inteligencí, která umí ohřívat pouze tolik vody, kolik v našem týdenním režimu spotřebováváme. Výměna starého bojleru za nový znamená obvykle okamžité snížení účtu za elektřinu.

Netroufáte si na montáž bojleru?

Děláte dobře! Jde o odbornou práci propojující několik profesí. Zatímco nesprávné připojení vody k bojleru vám snadno způsobí vysoké škody, amatérské kutání „do elektřiny“ dokáže být ještě fatálnější. Zavolejte si na montáž bojleru profíky. V Praze je k dispozici služba, díky které si bojler vyberete, necháte dovézt i s montérem, a ten jej ihned namontuje. Funguje v režimu téměř havarijní služby a svůj bojler můžete mít již do 24 hodin.

reklama: